طراحی سایت با گروه نرم افزاری صددروازه

طراحی سایت با گروه نرم افزاری صددروازه

جدیدترین اخبار مجلس
تابناک : اختلاس ۶.۶ میلیاردی امکان‌پذیر نیست
چند وقتی است که صحبت از یک اختلاس بزرگ در کشور ـ که به تازگی پرونده آن در قوه قضاییه بررسی شده، نقل محافل سیاسی و اقتصادی شده است؛ اختلاسی که ابعاد آن حتی بسیار بزرگتر از چیزی است که در پرونده بابک زنجانی بود!
تابناک : کارگران: افزایش حقوق ما، مانند کارکنان دولت باشد/ کارفرمایان: در صورت تصویب این شیوه، کارگران را اخراج می‌کنیم
با اینکه چند روز بیشتر تا پایان سال نمانده، هنوز خبری از افزایش حقوق کارگران نیست و حتی خبر‌های رسیده از داخل شورای حقوق و دستمزد نیز چندان رضایت بخش نیست. با این حال، کش و قوس‌ها بر سر افزایش حقوق میامن اعضای مثلث دولت، کارگر و کارفرما در جریان است.
تابناک : سازمان بازنشستگی محصول بی مدیریتی های دولت های گذشته است
غالب شرکت‌های زیرمجموعه سازمان‌ها زیان ده هستند و حتی بودجه خود سازمان را نیز تأمین نمی‌کند، و تنها یک‌میزان بسیار جزئی از بودجه موردنیاز خود را تأمین می‌کنند. بنابراین نیاز ه بازسازی و بازتعریف سازمانی در آن‌ها وجود دارد.
تابناک : چشم انداز وضعیت نفت ایران در سال ۲۰۴۰
مرکزپژوهش های مجلس شورای اسلامی در گزارشی به چشم انداز وضعیت نفت ایران در سال ۲۰۴۰ پرداخت.
تابناک : معمای اجرای قانون تغییر ساعت و ارائه پاسخ هایی به آن
مرکزپژوهش های مجلس شورای اسلامی در گزارشی به زیر و بم موضوع اجرای قانون تغییر ساعت و ارائه پاسخ هایی به آن پرداخت.
تابناک : ارزیابی فعالان کسب وکار از آخرین وضعیت بازارها
مرکزپژوهش های مجلس در گزارشی به ارزیابی فعالان کسب وکار از آخرین وضعیت بازارها پرداخت.
تابناک : مردم در ایام نوروز در انتخاب رستوران ها دقت کنند
عضو کمیسیون بهداشت گفت: وزارت بهداشت دارای آزمایشگاه های مجهزی است که از جهات مختلف مواد غذایی رستوران ها را آزمایش، نمونه برداری و نمونه گیری می کند و چنانچه تخلفی کشف شود به کمیسیون ماده ۱۱ گزارش داده می شود تا با متخلفان برخورد شود.
تابناک : علت درخواست مقامات آمریکایی برای بازگشت به برجام چیست؟
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، گفت: دیپلمات‌ها و افسران آمریکایی با توجه به انزوای بین‌المللی این کشور و عدم حصول منافع بازگشت آمریکا به برجام را از ترامپ درخواست کردند.
تابناک : کمترین حقوق بگیران دولتی، امسال ۵۲۵ هزار تومان افزایش خواهند داشت/ ابهامی در مصوبه مجلس وجود ندارد
با اینکه میزان افزایش حقوق کارکنان دولت در مجلس شوای اسلامی به تصویب رسیده و شورای نگهبان نیز مخالفتی با آن ندارد، همچنان برخی افراد دولتی و حتی برخی از نمایندگان مجلس این قانون را به گونه‌ای دیگر تفسیر می‌کنند. در واقع اظهارنظر‌ها در این باره باعث شده تا برخی ابهامات درباره آن ایجاد شود.
تابناک : بهانه‌هایی همچون تحریم، رانت و فساد مردم پذیرفتنی نیست
هنوز چند روزی تا پایان سال 97 باقی است، بازارهای راکد حکایت از این دارد که جیب‌ها خالی ‌شده است؛ با اینکه خیابان‌ها مملو از جمعیت است، کمتر مغازه‌ای را می‌توان در سطح شهر یافت که مشتری داشته باشد. افزایش بیش از اندازه قیمت اجناس و تورم باعث شده تا مردم قدرت خریدشان را از دست بدهند و به همین دلیل، تنها به خرید مایحتاج ضروری خود بسنده کنند.
تابناک : افزایش حقوق و دستمزد کارگران و کارمندان در سال آینده،باید چقدر باشد؟
دولت توپ را به زمین مجلس انداخته و البته نمایندگان مجلس نیز کم‌وبیش از این موضوع حمایت می‌کنند و قرار است موضوع افزایش حقوق کارمندان دولت در لایحه بودجه 98 توسط نمایندگان مجلس چکش کاری شود. حال با توجه به گرانی‌های اخیر، این پرسش مطرح می‌شود که آیا افزایش حقوق 20 درصدی، پاسخگوی مشکلات کارمندان دولت می‌شود؟!
تابناک : افزایش حقوق و دستمزد در سال آینده، باید چقدر باشد؟
دولت توپ را به زمین مجلس انداخته و البته نمایندگان مجلس نیز کم‌وبیش از این موضوع حمایت می‌کنند و قرار است موضوع افزایش حقوق کارمندان دولت در لایحه بودجه 98 توسط نمایندگان مجلس چکش کاری شود. حال با توجه به گرانی‌های اخیر، این پرسش مطرح می‌شود که آیا افزایش حقوق 20 درصدی، پاسخگوی مشکلات کارمندان دولت می‌شود؟!
تابناک : بررسی افزایش قیمت خودرو در کمیسیون اصل ۹۰
سخنگوی کمیسیون اصل "۹۰" مجلس شورای اسلامی از جلسه هفته‌ آینده این کمیسیون با حضور وزیر صنعت و دستگاه‌های نظارتی برای بررسی موضوع افزایش قیمت خودرو خبر داد.
تابناک : تا زمانی که این خودروساز‌ها هستند، مهار آلودگی هوا امکان‌پذیر نیست/در هیچ کشوری، یک صنعت زیان‌ده را به هر بهایی نگه نمی‌دارند
همه ساله با آغاز فصل سرما و افزایش میزان آلودگی هوا، بحث بر سر این موضوع بالا می گیرد و بیشتر مسئولان و صاحب نظران صحبت های زیادی پیرامون این موضوع می کنند و هر یکريال از علت های این پدیده سخن می رانند و برخی هم راهکارهایی ارایه می‌دهند.
تابناک : اصلاحات را اصلاح طلب واقعی باید انجام دهد نه فرصت طلب
نماینده مردم هشترود و چاراویماق در مجلس شورای اسلامی گفت: مردم از تورم و گرانی ناراحتند و خواهان اصلاحات درست و حسابی در کشور هستند؛ اما اصلاحات را باید اصلاح طلب واقعی انجام دهد نه فرصت طلب.
تابناک : کارها باید بر اساس اطلاعات و داده‌ها باشد/اولویت را برای حل مشکل به معنی حل باقی مشکلات نیست
مسعود پزشکیان با تاکید بر ضرورت وجود آمار و اطلاعات گفت که مجلس و دولت و همه ارگان‌ها اطلاعات کامل و درست در اختیار ندارند.
تابناک : حل مشکل آلودگی هوای کلانشهرها همت نظام را می‌طلبد
تابناک : راه اندازی سیستم مالی SPV گام بلندی برای حفظ مناسبات ایران و اروپا خواهد بود
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: برجام برای اتحادیه اروپا هویت بخش است و اثربخشی اتحادیه را در مناسبات بین المللی نشان می دهد و این موضوع اهمیت حفظ برجام را برای اتحادیه اروپا دو چندان می نماید.
تابناک : توضیحات معاون قوانین مجلس درباره نامه به تاج
معاون قوانین مجلس در توضیح نامه به رئیس فدراسیون فوتبال، گفت: در این نامه تنها به سوال آقای تاج در مورد غیر دولتی بودن فدراسیون پاسخ مثبت داده شده و فردا جلسه تعیین استثنائات قانون منع به کارگیری بازنشستگان با حضور برخی نمایندگان برگزار می‌شود.
تابناک : دست سازمان های اطلاعاتی ایالات متحده در دست ترامپ
عضو هیئت رییسه کمیسیون حقوقی وقضایی مجلس گفت:پیچیدگی های قتل روزنامه نگار منتقد سعودی بیانگر این است که کشورهای متعددی با سناریوهای مختلف دراین قضیه نقش داشته و ذینفع هستند.
تابناک : سیستم نظارتی در ایران صرفا مچ‌گیری است/تقوا به زبان مدیریت یعنی حرکتِ بدون خطا
نایب رئیس مجلس با تاکید بر ضرورت اصلاح سیستم داده‌ها با هدف جلوگیری از فساد اقتصادی، گفت: در پزشکی به دنبال مقصر نیستیم بلکه به دنبال کشف مشکل می‌رویم، مدیریت در بخش‌های مختلف نیز باید اینگونه باشد چرا که پیدا کردن مقصر دردی را دوا نخواهد کرد.
تابناک : روند کاهش نرخ ارز باید ادامه یابد
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: تصمیمات جلسات شورای هماهنگی تاثیرات مثبتی داشته و بیانگر این بود که ایران می تواند شرایط را کنترل کند و خوشبختانه روند کاهش نرخ ارز ایجاد شد که باید ادامه یابد.
تابناک : بحران ارزی در کشور، یک حرکت از پیش طراحی شده بود/ تا زمانی که اعتماد در بازار ایجاد نشود، قیمت‌ها کاهش نمی‌یابد
گویا دلار با برنامه از پیش تعیین شده، گران و با برنامه دولت ارزان شد؛ اما اثر این ارزانی را در قیمت خودرو، اجناس و مواد خوراکی ندیدیم و حتی یک درصد از قیمت های بازار کاسته نشد. همچنین نه تنها با کاهش قیمت دلار، قیمت کالاهای دیگر کاسته نشد، بلکه شاهد ادامه روند افزایشی آنها هستیم.
تابناک : دولت با افزایش حقوق، از این جیب به آن جیب می کند/ افزایش دو برابری درآمد دولت، عایدی برای حقوق بگیران ندارد/ بیشترین افزایش اعتبار به آموزش و پرورش رسید
چند روز پیش، سیاهه دخل و خرج دولت به بهارستان رسید؛ لایحه ای که قرار است هزینه ها و درآمدهای دولت را در یک سال آینده مشخص کند؛ اما از بین اعداد و ارقام این لایحه، برخی ارقام مستقیم با زندگی مردم ارتباط دارد و تأثیر آن در زندگی روزمره افراد جامعه بیش از هر چیز دیگری نمود دارد.
تابناک : بحران ارزی در کشور،یک حرکت از پیش طراحی شده بود/ تا زمانی که اعتماد در بازار ایجاد نشود،قیمت‌ها کاهش نمی‌یابد
گویا دلار با برنامه از پیش تعیین شده، گران و با برنامه دولت ارزان شد؛ اما اثر این ارزانی را در قیمت خودرو، اجناس و مواد خوراکی ندیدیم و حتی یک درصد از قیمت های بازار کاسته نشد. همچنین نه تنها با کاهش قیمت دلار، قیمت کالاهای دیگر کاسته نشد، بلکه شاهد ادامه روند افزایشی آنها هستیم.
تابناک : افزایش حدود ۳۰ درصدی ارزش دارایی های موسسات مالی و اعتباری/خط اعتباری گلیم و گبه به موسسه اعتباری ملل داده شد
نایب رییس مجلس، با بیان اینکه ارزش دارایی های موسسات براساس نرخ تورم، بیشتر شده است، گفت: مقرر شده اطلاع رسانی فروش اموال از سوی بانک مرکزی به سپرده گذاران انجام شود و سپرده گذاران در بحث فروش اموال دخیل شوند.
تابناک : اعمال محدودیت مصرف آب در درگز منطق عقلی ندارد
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: مشکل مجوز چاه‌های آب باید برطرف شود ، شرایط این منطقه با فلات مرکزی ایران تفاوت دارد و اعمال محدودیت استفاده آب در ابن منطقه توجیحه عقلی ندارد.
تابناک : دولت باید تاثیر کاهش نرخ دلار را بر سایر کالاها اعمال کند
رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس می گوید با کاهش نرخ دلار قیمت خودرو نه تنها کاهش پیدا نکرده است.
تابناک : وزیری که زیر بار ظلم به کشاورزان رفته باید استیضاح شود
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: وزیری که زیر بار ظلم به کشاورزان رفته باید استیضاح شود و در راستای حمایت از تولید سوال می‌کنیم.
تابناک : سرنوشت نفت های فروخته شده در بورس چه شده است؟
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: باید مشخص شود که سرنوشت نفت های فروخته شده در بورس چه شده است، چراکه اگر قرار است یک ایرانی نفت را در داخل کشور به پالایشگاه ها بفروشد دیگر نیازی به فروش نفت در بورس نیست.
تابناک : افزایش ۲۰درصدی حقوق کارمندان با کاهش ارزش پول ملی تناسبی ندارد
رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی،گفت:افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارمندان در سال آینده با کاهش ارزش پول ملی تناسبی ندارد.
تابناک : تعیین سهمیه برای زنان در انتخابات خلاف قانون اساسی است
عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس، تاکید کرد: بر اساس اصل سوم قانون اساسی مبنی بر جلوگیری از تبعیض ناروا تعیین سهمیه برای زنان در انتخابات درست نیست زیرا مانع حضور گسترده آنها می‌شود.
تابناک : مامور آمریکایی‌ها برای اثرگذاری بر تصمیمات اوپک چه کسی بود؟
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: کشور عمان در راستای خواسته‌های هیئت ایرانی همکاری مطلوبی داشت اما نماینده عراق با اتخاذ رویه‌ای محافظه کارانه یکی به نعل و‌ یکی به میخ می‌زد.
تابناک : نرخ دلار باید در لایحه بودجه سال ۹۸ شفاف باشد
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی می گوید باید نرخ دلار به طور شفاف در لایحه بودجه سال ۹۸ مشخص شود تا بر اساس آن برآورد دقیقی از درآمد نفتی کشور داشته باشیم.
تابناک : بسیاری از مدیران ما حال نماز خواندن هم ندارند/ امر رهبری مطاع است/ پر کردن جای مدیران با نورچشمی‌ها درست نیست
بسیاری از مدیران ما الان حال نماز خواندن هم ندارند و یک صندلی گذاشته اند و روی آن صندلی نماز می خوانند و بعد از ناهار باید حتما استراحت کنند. به نظر من، باید مدیران پیر به سمت شورای شهر و مجلس بروند و قانون گذاری کنند و طرح و لایحه ارائه دهند و به عبارت دیگر، فکر و تجارب چندین ساله خود را در بخش خصوصی و یا بحث های کلان مدیریتی ارائه دهند و راه را برای نیروهای جوان در دولت باز کنند.
تابناک : پروژه انتقال آب خزر غیرکارشناسی و غیرعملی است
تابناک : نشست آستانه سازوکار قابل اقتباسی برای سایر مسائل منطقه دارد/ ضرورت تحکیم روابط میان ایران و روسیه
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت افزایش همکاری‌ها میان ایران و روسیه، گفت: لازم است تفاهم‌نامه‌های میان ایران و روسیه به حوزه اجرا درآید تا نتیجه‌بخش باشد.
تابناک : اعمال تحریم های آمریکا نشان از ضعف و افول قدرت این کشور می باشد
رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و کره شمالی، گفت: توسعه و گسترش مراودات سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی بویژه روابط پارلمانی می تواند به ارتقاء سطح مناسبات دوستانه فیمابین شتاب بیشتری بخشد.
تابناک : فروش بنگاه ها در شستا با دقت رصد می شود
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فروش بنگاه ها در شستا با دقت رصد می شود،گفت:با درآمد حاصل از فروش بنگاه ها صرفاً سرمایه گذاری مجدد انجام شود.
تابناک : شورای امنیت به وظایف خود عمل نمی‌کند/ آمریکا عامل اصلی گسترش تروریسم در منطقه
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شورای امنیت به وظایف خود عمل نمی‌کند، گفت: جنگ‌های آمریکا در منطقه و تحریم‌های یک جانبه این کشور علیه کشورها، مصوبه شورای امنیت را ندارد.
تابناک : افزایش حقوق 20 درصدی، خلاف قانون است/ تورم بسیار بالاتر از 45 درصد است/ وقتی درآمد کارفرمایان زیاد شده، باید حقوق کارگران هم زیاد شود
هنوز بودجه سال 98 به مجلس شورای اسلامی نرسیده است؛ اما از هم اکنون حرف و حدیث ها درباره ارقام موجود در بودجه به ویژه بخش هایی که مربوط به معیشت مردم می شود، مورد انتقاد قرار گرفته است؛ قیمت ارز و سوخت و حقوق و دستمزد کارگران و کارمندان، از جمله پرحاشیه ترین بحث ها در این باره است.
تابناک : عضو هیأت رئیسه مجلس، درخواست استیضاح پزشکیان را پاره کرد/ اسامی نمایندگانی که در رأی گیری CFT شرکت نکردند!
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس، وارد بررسی ایرادات شورای نگهبان به لایحه CFT شدند؛ اما این بار هم این لایحه در مجلس جنجال آفرین شد و عده ای از نمایندگان عضو فراکسیون ولایی در زمان رأی‌گیری برای ایرادات شورای نگهبان به لایحه cft تلاش کردند، با خروج از صحن، زمان رأی‌گیری را مختل کنند، ولی تلاش آنها ناکام ماند.
تابناک : استیضاح ظریف منتفی شد
یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت که با توجه به پس گرفتن امضاهای تعدادی از متقاضیان، استیضاح وزیر خارجه منتفی شد.
تابناک : عضو هیأت رئیسه مجلس،درخواست استیضاح پزشکیان را پاره کرد/ اسامی نمایندگانی که در رای گیری CFT شرکت نکردند!
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس، وارد بررسی ایرادات شورای نگهبان به لایحه CFT شدند؛ اما این بار هم این لایحه در مجلس جنجال آفرین شد و عده ای از نمایندگان عضو فراکسیون ولایی در زمان رأی‌گیری برای ایرادات شورای نگهبان به لایحه cft تلاش کردند، با خروج از صحن، زمان رأی‌گیری را مختل کنند، ولی تلاش آنها ناکام ماند.
تابناک : پیش بینی ما این است که مجمع به لایحه CFT رأی مثبت بدهد/ پالرمو و CFT همزمان در مجمع بررسی می‌شود
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز، لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تأمین مالی تروریسم (CFT) را به عنوان نخستین دستور مورد بررسی قرار دادند و پس از رفع ایرادات شورای نگهبان به تصویب رسید.
تابناک : رانت جدید برای نمایندگان جهت تردد در خطوط ویژه
نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نامه سازمان اداری مجلس به نمایندگان برای انجام هماهنگی در مورد تردد خودروهای نمایندگان در خط ویژه‌ گفت که در این باره با رییس مجلس شورای اسلامی مکاتبه کرده است و خواستار تجدید نظر در این تصمیم شده است.
تابناک : دولت می‌خواهد سر مردم و مجلس کلاه بگذارد/ کسی که زیر ۵ میلیون درآمد داشته باشد، با فلاکت زندگی می‌کند
در شش ماه نخست امسال، به رغم پیش بینی ها، وضعیت اقتصادی کشور به گونه ای پیش رفت که بشتر قشرها به ویژه کارمندان که حقوق مشخصی دارند، مصداق مثل «نخوردن دخل به خرج» شدند. قیمت برخی کالاها و اجناس مصرفی به دو برابر یا بیشتر هم رسید، ولی حقوق کارمندان و کارگران بدون تغییر ماند.
تابناک : اگر مردم می‌بینند کالایی گران است، نخرند/ چسبندگی قیمت‌ها مانع از کاهش قیمت کالا‌ها می‌شود
در حالی که قیمت دلار از پس ریزش یک هفته ای به کانال 11 هزار تومان بازگشته، هنوز بازار کالاهای مرتبط با دلار تغییر خاصی نیافته و در حالی که جامعه انتظار ریزش قیمت ها را دارد، همچنان بازار در برابر آن مقاومت نشان می دهد و هنوز اثری از افت قیمت ها نیست.
تابناک : عربستان در بهترین موقعیت برای امتیازگیری
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی در مجلس با اشاره به وضعیت تضعیف شده کنونی عربستان، گفت: عربستان در بهترین موقعیت برای امتیازگیری است لذا دستگاه دیپلماسی با رفع نقاط ضعف خود باید مذاکرات با سعودی‌ها را رقم بزند.
تابناک : هیچ تخلفی در آزمون سردفتری رخ نداده است
عضو هیات رییسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: رئیس سازمان ثبت اسناد به عنوان متولی اصلی این موضوع مدعی است هیچگونه تخلفی در آزمون را رخ نداده است.
تابناک : بنزین ۵ هزار تومانی کذب محض است
سخنگوی هیئت رییسه مجلس، می گوید که مجلس و دولت برنامه ای برای افزایش قیمت بنزین ندارند و بنزین ۵ هزار تومانی کذب محض است.
تابناک : فقط با نظارت نمی توان قیمت را کنترل کرد؛مگر اینکه مانند کمونیست‌ها به مردم کوپن دهیم!
هنگام افزایش قیمت دلار به دلیل اثرات روانی که بر جامعه می‌گذارد،قیمت‌ها به ‌شدت افزایش پیدا می‌کند و اگر کسی هم کالایی در انبار دارد، آن را به بازار عرضه نمی‌کند و اگر هم آن کالا را به بازار بیاورد، با نرخ جدید به فروش می‌رساند. بهانه فروشنده‌ها در اوضاع کنونی این است که من کالا را با دلار گران خریده‌ام و نمی‌توانم آن را ارزان بفروشم، بنابراین نوسان نرخ دلار در اقتصاد ما، بسیار مخرب‌تر از آن است که قیمت‌ها تثبیت ‌شده باشد.
تابناک : دکتر لاریجانی: الان شرایط را مهیای مذاکره با آمریکا نمی بینیم/ ثقل کار مجلس، حل مشکلات مردم است/ برای امسال صحبتی در مورد افزایش قیمت بنزین نیست
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر شرایط برای مذاکره با آمریکا مهیا نیست، گفت: درخواست مذاکره شگرد آمریکایی‌ها بوده و جمهوری اسلامی دیپلماسی بزک را دنبال نمی‌کند لذا در وهله اول آمریکا باید به تعهدات خود در برجام عمل کند.
تابناک : پیگیری تهدید عربستان در شورای امنیت دارای جایگاه حقوقی است
عضو کمیسیون قضایی مجلس با اشاره به درخواست ایران از سازمان ملل برای پیگیری تهدیدات امنیتی و اقتصادی عربستان، گفت: شورای امنیت به لحاظ حقوقی موظف به پیگیری است کما اینکه تهدیدات امنیتی جرم تلقی می‌شود.
تابناک : بازگشت رونق ساخت وساز در شهرها کلید خورد
وزارت مسکن و شهرسازی بنا دارد با شروع پرداخت تسهیلات بازآفرینی شهری با سود ۹ درصدی در تهران و سایر شهرستانها رونق ساخت و ساز را در شهرها در دستور کار دهد.
تابناک : دوئل خریداران نفت در بورس و وزارتخانه بر سر مشتری
عضو هیئت رییسه مجلس، گفت: وزارت نفت به خریداران نفت از بورس می گوید که حق ندارید به مشتریان این وزارتخانه نفت بفروشید.
تابناک : یارانه ۵ دهک پایینی جامعه ۱۵۰ هزار تومان می شود؟
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: باید منابع مدیریت مصرف سوخت به صورت یارانه به یارانه نقدی ۵ دهک پایین جامعه اضافه شود.
تابناک : آمریکا و هم پیمانانش آن چه را ایجاد کردند،نمی توانند مدیریت کنند
عضو فراکسیون امید مجلس با اشاره به اینکه حرف های ترامپ همیشه فرار رو به جلو است ،گفت:داعش ،النصره و جریان های تکفیری والقاعده نمونه های گروه های تروریستی هستند که نطفه هایشان همه در خود کشورهای ابرقدرت شکل گرفته اند.
تابناک : کاداستر،قانونی که قرار بود کابوس زمین خواران شود/ دولت بودجه‌های این طرح را اختصاص نمی‌دهد!
دوازدهم بهمن سال 93 بود که قانون جامع حدنگار یا «کاداستر» در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید؛ مصوبه ای که اگر درست اجرا شود، بسیاری از مشکلات بزرگ کشور در خصوص زمین خواری یکجا برطرف خواهد شد؛ اما این قانون هیچ زمان کامل اجرا نشد و مشکلات زمین خواری همچنان وجود دارد.
تابناک : وزارت گردشگری هم به لیست استیضاح‌های مجلس اضافه می‌شود؟
...همچنین برخی نمایندگان بر این اعتقادند که این سازمان به مانند یک حیاط خلوت برای دولت است و دولت ها افراد نزدیک به خود و غیر متخصص را در این وزارت خانه منصوب می کنند و چون نظارتی هم بر این سازمان نیست، بازده کار را به شدت کاهش داده است.
تابناک : تشکر نماینده کرمانشاه از رئیس جمهور
عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس، از رئیس جمهور برای پیگیری پیشنهاد ارائه‌شده در صحن به دولت برای بازدید از مناطق زلزله‌زده قدردانی کرده و از اعزام هیاتی از سوی رئیس مجلس برای بررسی روند ارائه خدمات در این مناطق خبر داد.
تابناک : استفاده از ظرفیت ریش‌سفیدان محلی تنها راه بازپسگیری حق‌آبه هیرمند
عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در مجلس گفت: استفاده از ظرفیت نخبگان، بزرگان طواعف و ریش‌سفیدان شهر‌های مرزی برای بازپسگیری حقآبه رود هیرمند کمک بسیار زیادی به احیا دریاچه هامون و بهبود وضعیت محیط زیست کشور خواهد کرد.
تابناک : تذکر کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تذکر کتبی نمایندگان را قرائت کرد.
تابناک : واکاوی قانون منع به کارگیری بازنشستگان
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس جزییات قانون منع به کارگیری بازنشستگان را تشریح کرد.
تابناک : قیمت ها با نزول نرخ ارز کاهش پیدا کند
عضو کمیسیون انرژی مجلس معتقد است با توجه به اینکه نرخ ارز روند نزولی در پیش گرفته، قیمت ها نیز کاهش پیدا کند.
تابناک : بیش از 2300 کامیون قاچاق از مبادی رسمی وارد کشور می شود/ ده‌ها میلیارد دلار مغایرت کمرگی در کشور وجود دارد
یکی از انتقاداتی که همواره از گمرکات کشور در سال‌های اخیر مطرح بوده، قاچاق کالا از راه‌های رسمی کشور بوده است؛ موضوعی که بار‌ها بسیاری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و حتی برخی مسئولان انتظامی کشور نیز به آن اشاره‌هایی داشته اند.
تابناک : نظام اداری کشور معیوب و ناکارآمد است
عضو هیئت رییسه کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با بیان اینکه نظام اداری ما ناکارامد و معیوب است،گفت: رتبه نظام اداری ما در دنیا مناسب نیست.
تابناک : بیش از 2300 کامیون قاچاق از مبادی رسمی وارد کشور می شود/ صدها میلیارد دلار مغایرت کمرگی در کشور وجود دارد
یکی از انتقاداتی که همواره از گمرکات کشور در سال‌های اخیر مطرح بوده، قاچاق کالا از راه‌های رسمی کشور بوده است؛ موضوعی که بار‌ها بسیاری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و حتی برخی مسئولان انتظامی کشور نیز به آن اشاره‌هایی داشته اند.
تابناک : برگزاری جلسه علنی در پنج شنبه هفته جاری
سخنگوی هیئت رییسه مجلس، از احتمال برگزاری جلسه علنی در پنج شنبه هفته جاری برای تقدیم بودجه سال ۹۸ توسط رییس جمهور به مجلس خبر داد.
تابناک : دلار ۸ هزارتومانی در لایحه بودجه ۹۸ مبنایی ندارد
عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس می گوید دلار ۸ هزارتومان در لایحه بودجه سال ۹۸ بدون کار کارشناسی است و مبنایی ندارد.
تابناک : حشد الشعبی در قلب مردم عراق جای دارد
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس می گوید:آمریکا و آل سعود این بغض را از حشدالشعبی دارند و طبیعی است که در پی انحلال و جلوگیری از ادامه فعالیت ها آن باشند تا در مراحل بعد بتوانند از این طریق بر عراق مسلط شوند.
تابناک : انتخابات فرمایشی بحرین مشروعیت قانونی ندارد
رئیس کارگروه پارلمانی بحرین با اشاره به برگزاری انتخابات پارلمانی بحرین که بدون اجازه کاندیداتوری به شیعیان صورت گرفت، گفت: حذف غیرقانونی جریانات مخالف حکومت بحرین، نتیجه انتخابات را نامشروع می‌کند.
تابناک : تشریح جزییات لایحه بودجه سال ۹۸
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس جزییات لایحه بودجه سال ۹۸ را تشریح کرد و گفت احتمال تغییر ارقام بودجه وجود دارد.
تابناک : باید اصل طرح ساماندهی بازار خودرو در صحن رأی گیری شود/ عده ای نمی خواهند این طرح در مجلس مطرح شود
طرح ساماندهی بازار خودرو ـ که کلیات آن در اردیبهشت ماه سال جاری، در مجلس تصویب شده بود ـ هنوز به سرانجام روشنی نرسیده است. این طرح یک بار توسط نمایندگان به دلیل شرایط خاص اقتصادی، شش ماه مسکوت ماند و پس از آن دوباره برای مسکوت ماندن به رأی گذاشته شد، ولی این بار با مخالفت‌های نمایندگان روبه رو شد.
تابناک : کمبود منابع بانکی برای وام های قرض الحسنه غیر قابل توجیه است
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:توجیه بانک ها مبنی بر کمبود منابع برای ارائه وام های قرض الحسنه قابل قبول نیست.
تابناک : محدودیتی برای خریداران خارجی نفت در بورس انرژی نیست
محدودیتی برای خرید نفت از سوی خریداران داخلی و خارجی در بورس انرژی وجود ندارد گفت:محدودیتی برای خرید نفت از سوی خریداران داخلی و خارجی در بورس انرژی وجود ندارد.
تابناک : مبارزه با قاچاق دارو نیازمند نگاه کارشناسی است
نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، گفت: بسیاری از کالاهای قاچاق به صورت رسمی و نه به صورت کولبری وارد کشورمی شود، یعنی درکانتینرها و با زد و بند کالای قاچاق به کشور وارد می شود.
تابناک : کاهش قیمت دلار ادامه می یابد
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پیش بینی می شود کاهش نرخ دلار استمرار یابد، گفت:روند کاهش قیمت دلار ادامه یابد مقاومت قیمت کالاها در بازار از بین می رود.
تابناک : ازدواج کودکان یعنی سلب حق شهروندی/ کودکان زیر سیزده سال مهارت‌های اجتماعی ندارند
کودکی را در خانه پدری جا می‌گذارند و به عقد مردی درمی‌آیند که نه او را می‌شناسند و نه حتی می‌دانند معنی ازدواج چیست. هیچ آمار رسمی از ازدواج اجباری کودکان در دسترس نیست، زیرا کم نیستند خانواده‌هایی که بدون ثبت رسمی ازدواج، دخترانشان را به عقد مردی بزرگ‌سال درمی‌آورند.
تابناک : جاده های کشورمتناسب با کیفیت خودروهای امروزی نیست
نایب رییس کمیسیون اجتماعی، گفت: مقابله با حوادث رانندگی وابسته به بازسازی و نوسازی جاده ها و اجرای قوانین راهنمایی ورانندگی است.
تابناک : وجود فقر و اعتیاد پس از گذشت ۴۰ سال از انقلاب پذیرفتنی نیست
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: پس از گذشت ۴۰ سال از انقلاب چه کسی می پذیرد که فقر، اعتیاد و مشکلات اقتصادی در کشور وجود داشته باشد و ما مسئول این وضعیت هستیم.
تابناک : بازنگری در طرح جامع و تفصیلی کلید نوسازی بافت فرسوده
عضو فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس، با اشاره به اینکه عمر برخی اماکن مسکونی درتهران ۷۰ سال است، گفت: شرایط امدادرسانی برای بافت های فرسوده درتهران مناسب نیست.
تابناک : سئوال نماینده شهرضا از وزیر فرهنگ در مسیر صحن
نماینده مردم شهرضا در مجلس با بیان اینکه طرح سئوالش از وزیر فرهنگ هفته آینده در دستور کار مجلس قرار می‎گیرد، گفت: این سئوال در خصوص نحوه هزینه کرد درآمد امامزاده‌ها و نبود نظارت در این حوزه است.
تابناک : دولت بزرگترین متخلف در بیمه نشدن شاغلان است
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به آمار بیمه نبودن ۵۳ درصد شاغلان کشور، گفت: وقتی بزرگترین کارفرما در بیمه شدن شاغلان یعنی دولت خود در بیمه شدن شاغلان کوتاهی می‎کند از بخش خصوصی نباید انتظاری داشت.
تابناک : اگر پروژه‌های مسکونی مجلس تعیین تکلیف نشود، اسناد تخلفات نمایندگان را منتشر می‌کنم/ هیأت نظارت مسئولیت کار را نمی‌پذیرد
یک نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی، بنری در اعتراض به وضعیت پروژه‌های مسکونی مجلس در راهروی پارلمان نصب کرد. اکبر اعلمی در حاشیه جلسه علنی روز سه‌شنبه مجلس، بنری را در راهروی پارلمان نصب کرد، که در آن نوشته بود:...
تابناک : ۵۳ درصد شاغلان فاقد بیمه هستند
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس بر ضرورت مدیریت کسری بودجه برای بهبود وضعیت اشتغال تأکید کرد.
تابناک : ساز ناکوک تداوم گرانی حقوق بگیران ثابت را کلافه کرده است
سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی از تداوم گرانی ها در شرایطی که حقوق کارمندان و کارگران ثابت باقی مانده است، انتقاد کرد.
تابناک : ساماندهی پسماند‌ها در شهر‌های کوچک توجیه اقتصادی ندارد
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: بیشتر مشکلات حوزه پسماند در شهرهای کوچک اتفاق می‌افتد چرا که جمع‌آوری و ساماندهی پسماند‌ها توسط شرکت‌های متولی در این مناطق توجیه و صرفه اقتصادی ندارد.
تابناک : عزمی در دولت برای ارائه لایحه رتبه‌بندی معلمان پیش از ۱۵ آذرماه دیده نمی‌‎شود
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه ارائه لایحه نظام رتبه بندی معلمان پس از ۱۵ آذرماه به دلیل تصویب لایحه بودجه اثری نخواهد داشت و اجرای آن به سال ۹۸ نمی‌رسد، گفت: در حال حاضر این لایحه هنوز در دولت به جمع بندی نرسیده است.
تابناک : ۴۰ درصد تحصیلکردگان دانشگاهی بیکار هستند
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس راهکارهای متفاوتی را برای برون رفت از معضل بیکاری همچون تعلیم نیروی انسانی متناسب با بازار کار و رونق صنعت گردشگری ارائه داد و گفت: باید متناسب با میزان تحصیلکردگان در کشور سرمایه‌گذاری صورت گیرد.
تابناک : عدم تأمین یک ریال از اعتبار ۳ میلیارد دلاری نوسازی مدارس
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: موضوع عملکرد دولت در تخصیص اعتبارات نوسازی مدارس بر اساس برنامه ششم توسعه در نشست امروز این کمیسیون بررسی می شود.
تابناک : ۷۰۰ میلیارد تومان برآورد خسارت سیل درتنکابن، رامسر و عباس آباد
نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه ۷۰۰ میلیارد تومان برآورد خسارت سیل در تنکابن، رامسر و عباس آباد است،گفت:بسیاری از باغات وخانه‌ها در این مناطق بیمه نیستند.
تابناک : مجمع می‌تواند بر قوانین نظارت داشته باشد/ کارگروه CFT با جدیت پیگیر ایرادات مجمع است
به ‌دنبال بالا گرفتن اختلافات بر سر رفع ایرادات 22گانه شورای نگهبان به لایحه مبارزه با تأمین مالی تروریسم «CFT» مجلس، دولت و شورای نگهبان با تشکیل کارگروه ویژه‌ای، سعی دارند مسیر رسیدن به تفاهم برای حل ایرادات وارده به CFT و در نهایت پیوستن ایران به FATF را هموار کنند.
تابناک : حکم حناچی هرچه سریع‌تر تعیین تکلیف شود
عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی می‌گوید نیاز است حکم حناچی هرچه سریع‌تر صادر شود تا مردم بتوانند در حوزه شهری از خدمات بهتری برخوردار شوند.
تابناک : تصویب سند درمان کشور مانع از هدررفت منابع مالی می‌شود
نماینده مردم در مجلس دهم، با ارزیابی مثبت از تصویب سند درمان کشور از آن تحت عنوان عاملی در جهت ممانعت از هدررفت منابع مالی در حوزه سلامت توسط افراد دارای نفوذ در بخش‌های مختلف حاکمیتی یاد کرد.
تابناک : بررسی نظرات کارگروه مشورتی CFT با حضور کدخدایی در کمیسیون امنیت ملی
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از بررسی نظرات کارگروه مشورتی CFT با حضور کدخدایی در روز سه شنبه خبرداد.
تابناک : نگاه به شغل مامایی باید جامعه محور باشد
رئیس جمعیت مامایی ایران، با تاکیدبراینکه نگاه به شغل مامایی باید جامعه محور باشد به تشریح ابعاد حقوقی درج عنوان دکتر در تابلوی ماماهای فاقد مدرک دکترا پرداخت.
تابناک : کمبود ۵۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور از سال گذشته
رجبی اظهار کرد:نظریات وزیر جدید در استقبال بازار دربخش مسکن تاثیرگذار بوده و قیمت مسکن با سیاست های جدید به تعادل خواهد رسید.
تابناک : قیمت خرید تضمینی گندم با نرخ جهانی سنخیتی ندارد
عضو هیئت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت و شورای اقتصاد در قیمت خرید تضمینی گندم تجدید نظر کند،گفت:افزایش ۱۳درصدی قیمت خرید تضمینی گندم بسیار کم است.
تابناک : به اسم داخلی به کام خارجی
عضوکمیسیون اصل نود اظهار کرد: قطعه سازان بخش زیادی از قطعات را به اسم تولید داخلی از خارج وارد می کنند.

 

پیشخوان روزنامه های ایران
پیشخوان روزنامه های ایران