طراحی سایت با گروه نرم افزاری صددروازه

طراحی سایت با گروه نرم افزاری صددروازه

جدیدترین اخبار مجلس
تابناک : بنزین ۵ هزار تومانی کذب محض است
سخنگوی هیئت رییسه مجلس، می گوید که مجلس و دولت برنامه ای برای افزایش قیمت بنزین ندارند و بنزین ۵ هزار تومانی کذب محض است.
تابناک : فقط با نظارت نمی توان قیمت را کنترل کرد؛مگر اینکه مانند کمونیست‌ها به مردم کوپن دهیم!
هنگام افزایش قیمت دلار به دلیل اثرات روانی که بر جامعه می‌گذارد،قیمت‌ها به ‌شدت افزایش پیدا می‌کند و اگر کسی هم کالایی در انبار دارد، آن را به بازار عرضه نمی‌کند و اگر هم آن کالا را به بازار بیاورد، با نرخ جدید به فروش می‌رساند. بهانه فروشنده‌ها در اوضاع کنونی این است که من کالا را با دلار گران خریده‌ام و نمی‌توانم آن را ارزان بفروشم، بنابراین نوسان نرخ دلار در اقتصاد ما، بسیار مخرب‌تر از آن است که قیمت‌ها تثبیت ‌شده باشد.
تابناک : دکتر لاریجانی: الان شرایط را مهیای مذاکره با آمریکا نمی بینیم/ ثقل کار مجلس، حل مشکلات مردم است/ برای امسال صحبتی در مورد افزایش قیمت بنزین نیست
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر شرایط برای مذاکره با آمریکا مهیا نیست، گفت: درخواست مذاکره شگرد آمریکایی‌ها بوده و جمهوری اسلامی دیپلماسی بزک را دنبال نمی‌کند لذا در وهله اول آمریکا باید به تعهدات خود در برجام عمل کند.
تابناک : پیگیری تهدید عربستان در شورای امنیت دارای جایگاه حقوقی است
عضو کمیسیون قضایی مجلس با اشاره به درخواست ایران از سازمان ملل برای پیگیری تهدیدات امنیتی و اقتصادی عربستان، گفت: شورای امنیت به لحاظ حقوقی موظف به پیگیری است کما اینکه تهدیدات امنیتی جرم تلقی می‌شود.
تابناک : بازگشت رونق ساخت وساز در شهرها کلید خورد
وزارت مسکن و شهرسازی بنا دارد با شروع پرداخت تسهیلات بازآفرینی شهری با سود ۹ درصدی در تهران و سایر شهرستانها رونق ساخت و ساز را در شهرها در دستور کار دهد.
تابناک : دوئل خریداران نفت در بورس و وزارتخانه بر سر مشتری
عضو هیئت رییسه مجلس، گفت: وزارت نفت به خریداران نفت از بورس می گوید که حق ندارید به مشتریان این وزارتخانه نفت بفروشید.
تابناک : یارانه ۵ دهک پایینی جامعه ۱۵۰ هزار تومان می شود؟
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: باید منابع مدیریت مصرف سوخت به صورت یارانه به یارانه نقدی ۵ دهک پایین جامعه اضافه شود.
تابناک : آمریکا و هم پیمانانش آن چه را ایجاد کردند،نمی توانند مدیریت کنند
عضو فراکسیون امید مجلس با اشاره به اینکه حرف های ترامپ همیشه فرار رو به جلو است ،گفت:داعش ،النصره و جریان های تکفیری والقاعده نمونه های گروه های تروریستی هستند که نطفه هایشان همه در خود کشورهای ابرقدرت شکل گرفته اند.
تابناک : کاداستر،قانونی که قرار بود کابوس زمین خواران شود/ دولت بودجه‌های این طرح را اختصاص نمی‌دهد!
دوازدهم بهمن سال 93 بود که قانون جامع حدنگار یا «کاداستر» در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید؛ مصوبه ای که اگر درست اجرا شود، بسیاری از مشکلات بزرگ کشور در خصوص زمین خواری یکجا برطرف خواهد شد؛ اما این قانون هیچ زمان کامل اجرا نشد و مشکلات زمین خواری همچنان وجود دارد.
تابناک : وزارت گردشگری هم به لیست استیضاح‌های مجلس اضافه می‌شود؟
...همچنین برخی نمایندگان بر این اعتقادند که این سازمان به مانند یک حیاط خلوت برای دولت است و دولت ها افراد نزدیک به خود و غیر متخصص را در این وزارت خانه منصوب می کنند و چون نظارتی هم بر این سازمان نیست، بازده کار را به شدت کاهش داده است.
تابناک : تشکر نماینده کرمانشاه از رئیس جمهور
عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس، از رئیس جمهور برای پیگیری پیشنهاد ارائه‌شده در صحن به دولت برای بازدید از مناطق زلزله‌زده قدردانی کرده و از اعزام هیاتی از سوی رئیس مجلس برای بررسی روند ارائه خدمات در این مناطق خبر داد.
تابناک : استفاده از ظرفیت ریش‌سفیدان محلی تنها راه بازپسگیری حق‌آبه هیرمند
عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در مجلس گفت: استفاده از ظرفیت نخبگان، بزرگان طواعف و ریش‌سفیدان شهر‌های مرزی برای بازپسگیری حقآبه رود هیرمند کمک بسیار زیادی به احیا دریاچه هامون و بهبود وضعیت محیط زیست کشور خواهد کرد.
تابناک : تذکر کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تذکر کتبی نمایندگان را قرائت کرد.
تابناک : واکاوی قانون منع به کارگیری بازنشستگان
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس جزییات قانون منع به کارگیری بازنشستگان را تشریح کرد.
تابناک : قیمت ها با نزول نرخ ارز کاهش پیدا کند
عضو کمیسیون انرژی مجلس معتقد است با توجه به اینکه نرخ ارز روند نزولی در پیش گرفته، قیمت ها نیز کاهش پیدا کند.
تابناک : بیش از 2300 کامیون قاچاق از مبادی رسمی وارد کشور می شود/ ده‌ها میلیارد دلار مغایرت کمرگی در کشور وجود دارد
یکی از انتقاداتی که همواره از گمرکات کشور در سال‌های اخیر مطرح بوده، قاچاق کالا از راه‌های رسمی کشور بوده است؛ موضوعی که بار‌ها بسیاری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و حتی برخی مسئولان انتظامی کشور نیز به آن اشاره‌هایی داشته اند.
تابناک : نظام اداری کشور معیوب و ناکارآمد است
عضو هیئت رییسه کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با بیان اینکه نظام اداری ما ناکارامد و معیوب است،گفت: رتبه نظام اداری ما در دنیا مناسب نیست.
تابناک : بیش از 2300 کامیون قاچاق از مبادی رسمی وارد کشور می شود/ صدها میلیارد دلار مغایرت کمرگی در کشور وجود دارد
یکی از انتقاداتی که همواره از گمرکات کشور در سال‌های اخیر مطرح بوده، قاچاق کالا از راه‌های رسمی کشور بوده است؛ موضوعی که بار‌ها بسیاری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و حتی برخی مسئولان انتظامی کشور نیز به آن اشاره‌هایی داشته اند.
تابناک : برگزاری جلسه علنی در پنج شنبه هفته جاری
سخنگوی هیئت رییسه مجلس، از احتمال برگزاری جلسه علنی در پنج شنبه هفته جاری برای تقدیم بودجه سال ۹۸ توسط رییس جمهور به مجلس خبر داد.
تابناک : دلار ۸ هزارتومانی در لایحه بودجه ۹۸ مبنایی ندارد
عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس می گوید دلار ۸ هزارتومان در لایحه بودجه سال ۹۸ بدون کار کارشناسی است و مبنایی ندارد.
تابناک : حشد الشعبی در قلب مردم عراق جای دارد
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس می گوید:آمریکا و آل سعود این بغض را از حشدالشعبی دارند و طبیعی است که در پی انحلال و جلوگیری از ادامه فعالیت ها آن باشند تا در مراحل بعد بتوانند از این طریق بر عراق مسلط شوند.
تابناک : انتخابات فرمایشی بحرین مشروعیت قانونی ندارد
رئیس کارگروه پارلمانی بحرین با اشاره به برگزاری انتخابات پارلمانی بحرین که بدون اجازه کاندیداتوری به شیعیان صورت گرفت، گفت: حذف غیرقانونی جریانات مخالف حکومت بحرین، نتیجه انتخابات را نامشروع می‌کند.
تابناک : تشریح جزییات لایحه بودجه سال ۹۸
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس جزییات لایحه بودجه سال ۹۸ را تشریح کرد و گفت احتمال تغییر ارقام بودجه وجود دارد.
تابناک : باید اصل طرح ساماندهی بازار خودرو در صحن رأی گیری شود/ عده ای نمی خواهند این طرح در مجلس مطرح شود
طرح ساماندهی بازار خودرو ـ که کلیات آن در اردیبهشت ماه سال جاری، در مجلس تصویب شده بود ـ هنوز به سرانجام روشنی نرسیده است. این طرح یک بار توسط نمایندگان به دلیل شرایط خاص اقتصادی، شش ماه مسکوت ماند و پس از آن دوباره برای مسکوت ماندن به رأی گذاشته شد، ولی این بار با مخالفت‌های نمایندگان روبه رو شد.
تابناک : کمبود منابع بانکی برای وام های قرض الحسنه غیر قابل توجیه است
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:توجیه بانک ها مبنی بر کمبود منابع برای ارائه وام های قرض الحسنه قابل قبول نیست.
تابناک : محدودیتی برای خریداران خارجی نفت در بورس انرژی نیست
محدودیتی برای خرید نفت از سوی خریداران داخلی و خارجی در بورس انرژی وجود ندارد گفت:محدودیتی برای خرید نفت از سوی خریداران داخلی و خارجی در بورس انرژی وجود ندارد.
تابناک : مبارزه با قاچاق دارو نیازمند نگاه کارشناسی است
نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، گفت: بسیاری از کالاهای قاچاق به صورت رسمی و نه به صورت کولبری وارد کشورمی شود، یعنی درکانتینرها و با زد و بند کالای قاچاق به کشور وارد می شود.
تابناک : کاهش قیمت دلار ادامه می یابد
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پیش بینی می شود کاهش نرخ دلار استمرار یابد، گفت:روند کاهش قیمت دلار ادامه یابد مقاومت قیمت کالاها در بازار از بین می رود.
تابناک : ازدواج کودکان یعنی سلب حق شهروندی/ کودکان زیر سیزده سال مهارت‌های اجتماعی ندارند
کودکی را در خانه پدری جا می‌گذارند و به عقد مردی درمی‌آیند که نه او را می‌شناسند و نه حتی می‌دانند معنی ازدواج چیست. هیچ آمار رسمی از ازدواج اجباری کودکان در دسترس نیست، زیرا کم نیستند خانواده‌هایی که بدون ثبت رسمی ازدواج، دخترانشان را به عقد مردی بزرگ‌سال درمی‌آورند.
تابناک : جاده های کشورمتناسب با کیفیت خودروهای امروزی نیست
نایب رییس کمیسیون اجتماعی، گفت: مقابله با حوادث رانندگی وابسته به بازسازی و نوسازی جاده ها و اجرای قوانین راهنمایی ورانندگی است.
تابناک : وجود فقر و اعتیاد پس از گذشت ۴۰ سال از انقلاب پذیرفتنی نیست
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: پس از گذشت ۴۰ سال از انقلاب چه کسی می پذیرد که فقر، اعتیاد و مشکلات اقتصادی در کشور وجود داشته باشد و ما مسئول این وضعیت هستیم.
تابناک : بازنگری در طرح جامع و تفصیلی کلید نوسازی بافت فرسوده
عضو فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس، با اشاره به اینکه عمر برخی اماکن مسکونی درتهران ۷۰ سال است، گفت: شرایط امدادرسانی برای بافت های فرسوده درتهران مناسب نیست.
تابناک : سئوال نماینده شهرضا از وزیر فرهنگ در مسیر صحن
نماینده مردم شهرضا در مجلس با بیان اینکه طرح سئوالش از وزیر فرهنگ هفته آینده در دستور کار مجلس قرار می‎گیرد، گفت: این سئوال در خصوص نحوه هزینه کرد درآمد امامزاده‌ها و نبود نظارت در این حوزه است.
تابناک : دولت بزرگترین متخلف در بیمه نشدن شاغلان است
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به آمار بیمه نبودن ۵۳ درصد شاغلان کشور، گفت: وقتی بزرگترین کارفرما در بیمه شدن شاغلان یعنی دولت خود در بیمه شدن شاغلان کوتاهی می‎کند از بخش خصوصی نباید انتظاری داشت.
تابناک : اگر پروژه‌های مسکونی مجلس تعیین تکلیف نشود، اسناد تخلفات نمایندگان را منتشر می‌کنم/ هیأت نظارت مسئولیت کار را نمی‌پذیرد
یک نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی، بنری در اعتراض به وضعیت پروژه‌های مسکونی مجلس در راهروی پارلمان نصب کرد. اکبر اعلمی در حاشیه جلسه علنی روز سه‌شنبه مجلس، بنری را در راهروی پارلمان نصب کرد، که در آن نوشته بود:...
تابناک : ۵۳ درصد شاغلان فاقد بیمه هستند
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس بر ضرورت مدیریت کسری بودجه برای بهبود وضعیت اشتغال تأکید کرد.
تابناک : ساز ناکوک تداوم گرانی حقوق بگیران ثابت را کلافه کرده است
سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی از تداوم گرانی ها در شرایطی که حقوق کارمندان و کارگران ثابت باقی مانده است، انتقاد کرد.
تابناک : ساماندهی پسماند‌ها در شهر‌های کوچک توجیه اقتصادی ندارد
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: بیشتر مشکلات حوزه پسماند در شهرهای کوچک اتفاق می‌افتد چرا که جمع‌آوری و ساماندهی پسماند‌ها توسط شرکت‌های متولی در این مناطق توجیه و صرفه اقتصادی ندارد.
تابناک : عزمی در دولت برای ارائه لایحه رتبه‌بندی معلمان پیش از ۱۵ آذرماه دیده نمی‌‎شود
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه ارائه لایحه نظام رتبه بندی معلمان پس از ۱۵ آذرماه به دلیل تصویب لایحه بودجه اثری نخواهد داشت و اجرای آن به سال ۹۸ نمی‌رسد، گفت: در حال حاضر این لایحه هنوز در دولت به جمع بندی نرسیده است.
تابناک : ۴۰ درصد تحصیلکردگان دانشگاهی بیکار هستند
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس راهکارهای متفاوتی را برای برون رفت از معضل بیکاری همچون تعلیم نیروی انسانی متناسب با بازار کار و رونق صنعت گردشگری ارائه داد و گفت: باید متناسب با میزان تحصیلکردگان در کشور سرمایه‌گذاری صورت گیرد.
تابناک : عدم تأمین یک ریال از اعتبار ۳ میلیارد دلاری نوسازی مدارس
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: موضوع عملکرد دولت در تخصیص اعتبارات نوسازی مدارس بر اساس برنامه ششم توسعه در نشست امروز این کمیسیون بررسی می شود.
تابناک : ۷۰۰ میلیارد تومان برآورد خسارت سیل درتنکابن، رامسر و عباس آباد
نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه ۷۰۰ میلیارد تومان برآورد خسارت سیل در تنکابن، رامسر و عباس آباد است،گفت:بسیاری از باغات وخانه‌ها در این مناطق بیمه نیستند.
تابناک : مجمع می‌تواند بر قوانین نظارت داشته باشد/ کارگروه CFT با جدیت پیگیر ایرادات مجمع است
به ‌دنبال بالا گرفتن اختلافات بر سر رفع ایرادات 22گانه شورای نگهبان به لایحه مبارزه با تأمین مالی تروریسم «CFT» مجلس، دولت و شورای نگهبان با تشکیل کارگروه ویژه‌ای، سعی دارند مسیر رسیدن به تفاهم برای حل ایرادات وارده به CFT و در نهایت پیوستن ایران به FATF را هموار کنند.
تابناک : حکم حناچی هرچه سریع‌تر تعیین تکلیف شود
عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی می‌گوید نیاز است حکم حناچی هرچه سریع‌تر صادر شود تا مردم بتوانند در حوزه شهری از خدمات بهتری برخوردار شوند.
تابناک : تصویب سند درمان کشور مانع از هدررفت منابع مالی می‌شود
نماینده مردم در مجلس دهم، با ارزیابی مثبت از تصویب سند درمان کشور از آن تحت عنوان عاملی در جهت ممانعت از هدررفت منابع مالی در حوزه سلامت توسط افراد دارای نفوذ در بخش‌های مختلف حاکمیتی یاد کرد.
تابناک : بررسی نظرات کارگروه مشورتی CFT با حضور کدخدایی در کمیسیون امنیت ملی
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از بررسی نظرات کارگروه مشورتی CFT با حضور کدخدایی در روز سه شنبه خبرداد.
تابناک : نگاه به شغل مامایی باید جامعه محور باشد
رئیس جمعیت مامایی ایران، با تاکیدبراینکه نگاه به شغل مامایی باید جامعه محور باشد به تشریح ابعاد حقوقی درج عنوان دکتر در تابلوی ماماهای فاقد مدرک دکترا پرداخت.
تابناک : کمبود ۵۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور از سال گذشته
رجبی اظهار کرد:نظریات وزیر جدید در استقبال بازار دربخش مسکن تاثیرگذار بوده و قیمت مسکن با سیاست های جدید به تعادل خواهد رسید.
تابناک : قیمت خرید تضمینی گندم با نرخ جهانی سنخیتی ندارد
عضو هیئت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت و شورای اقتصاد در قیمت خرید تضمینی گندم تجدید نظر کند،گفت:افزایش ۱۳درصدی قیمت خرید تضمینی گندم بسیار کم است.
تابناک : به اسم داخلی به کام خارجی
عضوکمیسیون اصل نود اظهار کرد: قطعه سازان بخش زیادی از قطعات را به اسم تولید داخلی از خارج وارد می کنند.
تابناک : زلزله باقی‌مانده منازل سرپل ذهاب را تخریب کرد
نماینده مردم قصر شیرین، سرپل ذهاب، گیلان غرب در مجلس، به تشریح آخرین وضعیت مناطق زلزله‌زده بعد از وقوع زلزله ۶.۴ ریشتری پرداخت.
تابناک : بسته ۲۰۰ هزارتومانی کارمندان ناچیز است
سخنگوی کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی می گوید بسته ۲۰۰ هزار تومانی کارمندان برای حمایت ها از آنها ناچیز است.
تابناک : افزایش حدود ۷۰درصدی هزینه پروژه های آبیاری نوین
نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس شورای اسلامی گفت:نباید پروژه های مربوط به سیستم آبیاری های نوین در کشور متوقف شود.
تابناک : خودرو سهم ممتازی در آلودگی هوای پایتخت دارد
نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه خودرو سهم ممتازی درآلودگی شهر تهران دارد،گفت: اجرایی شدن طرح سه شنبه‌های بدون خودرو نیازمند طرح گسترش سرویس حمل و نقل عمومی و خطوط مترو است.
تابناک : انتقال داروهای اورژانسی از داروخانه هلال احمر به بیمارستان‌ها
تابناک : جای خالی کمیسیونی تخصصی برای زنان، جوانان و خانواده در مجلس
طراح طرح تشکیل کمیسیون ویژه زنان، جوانان و خانواده درباره چرایی و دلایل این پیشنهاد توضیح داد.
تابناک : مخابرات چه زمانی ودیعه های تلفن را به نرخ روز با مردم تسویه می کند؟
حدود ۱۰ سال از واگذاری مخابرات و شرکت ارتباطات سیار ایران گذشته است، اما هنوز ودیعه تلفن های همراه و ثابت که توسط مردم پرداخت شده تعیین تکلیف نشده است.
تابناک : حقوق بگیران تحت فشار تورمی شدید هستند
نائب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی گفت:حقوق بگیران نیاز شدید به حمایت و ترمیم حقوق دارند تا بخشی از مشکلات معیشتی آنان کاهش یابد .
تابناک : وجدان در سازمان ملل مرده است
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با اشاره به اینکه جنگ یمن که مصداق بارز جنایت جنگی است،گفت: عقل الکلیسم و وجدان مرده نمی‌توانند برای بشریت تصمیم بگیرند.
تابناک : بیمه‌های تکمیلی از شرط و شروط‌های خود کوتاه بیایند
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: اگر بیمه تکمیلی را تقویت کنیم توانسته‌ایم بیمارستان‌ها و بخش خصوصی را تقویت کنیم. قرار نیست در طرح تحول سلامت هر چه بخش خصوصی داریم نابود شود.
تابناک : بسیاری از داروها از هند و چین وارد کشور می شوند
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: بسیاری از بالک های دارویی ما از هند وارد میشود و لزومی ندارد که حتما واردات دارو از غرب انجام گیرد.
تابناک : هر وقت دستمزد کارگران را دلاری حساب کردید، بنزین را هم دلاری بفروشید/ مردم هزینه ناکارآمدی دولت‌ها را می‌دهند
کارت سوخت که زمانی جزو خطوط قرمز دولت روحانی بود، بار دیگر در حال احیاست و گویا دولت تصمیم گرفته، پس از افزایش قیمت ارز برای کنترل میزان مصرف سوخت، سهمیه بندی بنزین را به اجرا بگذارد، ولی این تنها شروع ماجراست. به باور برخی کارشناسان، دولت با انجام این کار، قصد دارد تا مقدمات افزایش نرخ سوخت را کلید بزند.
تابناک : تلاش ما برای سامان دادن به کارگران هفت تپه نتیجه ای نداشته است؛ با این نوع خصوصی سازی کشور را ویران کرده ایم!
شما خاطرتان نمی آید که در کیان تایر و علاءالدین چه خبر بود. مگر همین‌ها نبودند که شش ماه جاده‌ها را بسته بودند؟ این‌ها هم کارگر بودند، اما مشکلاتشان حل شد، چون دوباره به دولت بازگشتند. خلاصه آنکه تعداد واگذاری‌های ما زیاد بوده و در این کار، بیشتر تنها سوداگری و سود و وجه هدف بوده است و با این کار بدترین لطمات را از نظر اجتماعی به کشور وارد کرده اند.
تابناک : فروش نجومی صندلی‌های پزشکی در دانشگاه ها/ تخلفات بسیاری در خصوص پذیرش دانشجویان پزشکی گزارش شده است!
با تشدید بحران ارز در کشور در ماه های گذشته، خبری در خصوص انتقال برخی دانشجویان پزشکی خارج از کشور به دانشگاه‌های داخل، منتشر شد؛ اما این خبر در لابلای خبر‌های مربوط به تصویب CFT و FATF از نظر دور ماند و آنچنان که باید، مورد توجه رسانه ها و افکار عمومی قرار نگرفت.
تابناک : بهمنی: به طرح سهام عدالت ایراد داریم
نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در خصوص طرح استانی شدن انتخابات مجلس گفت: این موضوع در کمیسیون شوراها تصویب شده و هفته جاری یا هفته آینده در صحن علنی مطرح می‌شود.
تابناک : تاکید نماینده کوهدشت بر ثبت جهانی «تنگه شیرز»
نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس شورای اسلامی بر لزوم مطالعات تنگه شیرز تأکید کرد.
تابناک : اصلاح قانون انتخابات مجلس در حال نهایی شدن است
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی در مجلس شورای اسلامی گفت: اصلاح قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی در کمیسیون در حال نهایی شدن است.
تابناک : فوروش نجومی صندلی‌های پزشکی در دانشگاه ها/ تخلفات بسیاری در خصوص پذیرش دانشجویان پزشکی گزارش شده است!
تابناک : نرخ جدید خرید تضمینی گندم ظلم به کشاورز است
سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: نرخ خرید تضمینی گندم در سال زراعی جاری یک هزار و ۴۷۰تومان از سوی شورای اقتصاد تعیین شده که با توجه به افزایش قیمت نهاده‌های کشاورزی، هزینه‌های کاشت، داشت و برداشت ظلم شدید بر کشاورزان گندمکار است.
تابناک : نابرابری در توزیع امکانات مانع توسعه ورزش بانوان
نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه سلامت جامعه را سلامت افراد آن تضمین می کند،گفت: نابرابری در توزیع امکانات مانع توسعه ورزش بانوان در کشور است.
تابناک : کوتاه شدن دست دلالان با طرح مالیات بر عایدی مسکن
عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: بهترین راه کار در شرایط کنونی اعمال سیاست های مالیاتی بر حوزه مسکن است، این مسئله می تواند دست دلالان را از بازار مسکن کوتاه کند.
تابناک : بندر چابهار پیشانی توسعه کشور است
نماینده مجلس دهم گفت: بسیاری از کشورهایی که ما فکر می کنیم به دریا متصل هستند، از نعمتی مانند بندر چابهار محرومند، حتی عراق، ترکیه و عربستان ظرفیت هایی مانند ایران، دارای بنادر نیستند.
تابناک : پیروزی حقوقی ایران علیه تحریم‌های دریایی واشنگتن
نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: تحریم آمریکا علیه صنعت دریانوردی، تهدید جدی علیه ایمنی دریانوردی و حفاظت از محیط زیست دریایی است.
تابناک : درکشور ما حزب به معنی واقعی وجود ندارد
عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است زمانی که حزب به معنی واقعی در کشور پا نگیرد،قوانین مربوطه هم خیلی نمی تواند موثر و راهگشا باشد.
تابناک : حضور پزشک مقیم در بیمارستانهای دولتی دستاورد طرح تحول سلامت
عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس با بیان اینکه ایجاد پزشک مقیم دستاورد بزرگ طرح تحول سلامت است،گفت: افزایش خدمات بیمارستانهای دولتی با اجرایی طرح تحول سلامت کلید خورد.
تابناک : کمبود آمبولانس و راه های جاده‌ای نامناسب در کمین سلامت بیماران گرمی
نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه کمبود آمبولانس یکی از دغدغه های اساسی شهروندان گرمی است،گفت: راه‌های نامناسب جاده‌ای در کنار کمبود آمبولانس، بیماران در مناطق محروم از جمله گرمی را بسیار نگران کننده است.
تابناک : تحقق رسالت حوزه مرزبانی به بودجه بیشتری نیاز دارد
نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس با بیان اینکه تحقق رسالت حوزه مرزبانی به بودجه بیشتری نیاز دارد، گفت: افزایش بودجه در سال ۹۸ با توجه به شرایط سیاسی و امنیتی ضروری است.
تابناک : مجلس دهم نگاه ویژه‌ای به آموزش‌وپرورش دارد
رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس دهم نگاه ویژه‌ای به آموزش و پرورش دارد.
تابناک : مدیرانی که چند پست دارند، مانع تحقق برنامه‌ها و قانون می‌شوند
نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: مدیرانی که چندین پست دارند، به دلیل جا ماندن از تمامی مسئولیت‌های خود باعث عدم تحقق قانون و برنامه‌ها در بخش‌های مختلف می‌شوند.
تابناک : حضور یک مدیر در چند پست ظلم به قشر تحصیل‌کرده است
یک عضو هیات رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور گفت: یک مدیر هراندازه که شایسته و توانمند باشد،‌ نمی‌تواند عملا در چندین سمت نقش خود را به درستی ایفا کند و این ظلم به جوانان و ظلم به کشور است.
تابناک : ایجاد وحدت در جهان اسلام استراتژی دائمی ایران شده است
تابناک : سرنوشت «چک‌ تضمینی» عوض می‌شود
نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح اصلاح قانون صدور چک گفت: در این قانون چک‌های متفاوتی مورد اشاره قرار گرفته، اما دیگر آن چک‌های تضمینی که در دست مردم و به صورت چک برگی صادر می‌شد از مسیر حذف خواهد شد.
تابناک : حضور مقات اجرایی بین مردم منجر به استحکام نظام می‌شود
نماینده مردم ارومیه در مجلس گفت: از سفر رییس‌جمهور به استان آذربایجان غربی خوشحال هستیم و امیدوارم هیات دولت هر چند ماه یک بار سَری به مردم استان بزند.
تابناک : با مدیران ناکارآمدی که با آبروی یک ملت بازی میکنند برخورد شود
نمایندگان مردم در خانه ملت با انتقاد از نحوه پرداخت ارز اربعین به زائران و حواشی پس از آن، خصوصا تقدیر میلیونی از مسئولانی که مدیریت این کار را برعهده داشتند افزودند: نمایندگان مجلس به دنبال آن هستند که با مدیران ناکارآمد و ضعیفی که اینگونه با آبروی یک ملت بازی میکنند برخورد شود ما به دنبال این هستیم که تحقیق وتفحصی از این اتفاق شروع شود تا این مدیران جوابگو باشند.
تابناک : وقتی مافیای خودرو، طرح ساماندهی بازار خودرو را به نفع خود تغییر می‌دهد!
طرح ساماندهی بازار خودرو که در اردیبهشت ماه سال جاری،کلیات آن تصویب شده بود،انگار بنا نیست به سر انجامی برسد؛این طرح که دلیل شرایط اقتصادی کشور،شش ماه مسکوت مانده بود، هم اکنون در کمیسیون صنایع آنچنان تغییر پیدا کرده است که به گفته طراحانش، دچار تغییرات ساختاری شده به گونه ای تصویب آن با تغییرات انجام شده نه تنها به نفع مردم نیست که به زیان آنهاست.
تابناک : نباید اجازه دهیم کشور وارد تصمیمات قانونی خسارت‌بار شود
معاون حقوقی، امور مجلس و تفریغ بودجه دیوان محاسبات کشور گفت: نباید اجازه دهیم کشور وارد تصمیمات قانونی خسارت بار شود و در چارچوب کارهای قانونی به کشور ضربه‌ای وارد شود.
تابناک : لزوم بازنگری ارزش سرمایه بانک‌ها
​نماینده مردم بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی گفت: بانک‌ها وضعیت خوبی ندارند، باید ارزش سرمایه آنها بازنگری شود زیرا با تجدید سرمایه می‌توانند از شرایط موجود خارج شوند.
تابناک : تصمیم‌گیری‌ها بر مبنای اطلاعات علمی و نه لابی‌گری باشد
ناظر مجلس در شورای اجرایی فناوری اطلاعات از قرارنگرفتن اطلاعات مکانی در خدمت تصمیم سازان از جمله مجلس انتقاد کرد و گفت: تصمیم گیری‌ها باید نه بر مبنای لابی گری بلکه بر مبنای اطلاعات علمی از جمله داده‌های مکانی و در جهت توسعه پایدار باشد.
تابناک : استیضاح وزیر ورزش تقدیم هیات رئیسه مجلس شد
یک عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت که طرح استیضاح وزیر ورزش با ۱۵ امضاء به هیات رئیسه مجلس ارجاع شده است.
تابناک : ارکان هیات رئیسه فراکسیون امید هفته آینده انتخاب می‌شوند
ارکان هیات رئیسه فراکسیون امید مجلس در جلسه هفته آینده این فراکسیون انتخاب خواهند شد.
تابناک : بازدید اعضای کمیسیون کشاورزی از گروه صنعتی پارس آیلین مهر
صبح امروز اعضای کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی از گروه صنعتی پارس آیلین مهر تبریز بازدید کردند.
تابناک : وقتی مافیای خودرو، طرح ساماندهی بازار خودرو را به نفع خود تغییر می‌هد!
طرح ساماندهی بازار خودرو که در اردیبهشت ماه سال جاری،کلیات آن تصویب شده بود،انگار بنا نیست به سر انجامی برسد؛این طرح با توجه به شرایط اقتصادی کشور،شش ماه مسکوت مانده بود، هم اکنون در کمیسیون صنایع آنچنان تغییر پیدا کرده است که به گفته طراحانش، دچار تغییرات ساختاری شده به گونه ای تصویب آن با تغییرات انجام شده نه تنها به نفع مردم نیست که به زیان آنهاست.
تابناک : استیضاح وزیر علوم با 100 امضا کلید خورد
یک عضو فراکسیون ولایی مجلس از تقاضای تعدادی از نمایندگان برای استیضاح وزیر علوم خبر داد.
تابناک : بعید است، به این زودی قیمت جدیدی برای خودرو اعلام شود/ لابی‌ها در افزایش قیمت خودرو‌ها بی‌تأثیر نیست
با اینکه گلایه مردم از افزایش قیمت‌ها و عدم کنترل بازار توسط نهاد‌های حکومتی به بالاترین حد خود رسیده، اکنون خبر‌هایی از افزایش قیمت خودرو تا حدود حاشیه بازار به گوش می‌رسد؛ افزایشی که اگر رخ دهد، قیمت خودرو‌های بی کیفیت داخلی را بیش از دو برابر می‌کند.
تابناک : عدم وجود خلاء قانونی برای برخورد با برهم زدگان مراسمات رسمی
نایب رئیس کمیسوین قضایی مجلس با اشاره به اینکه نیازی به پیگیری طرح تامین امنیت برگزاری مراسمات رسمی نیست، گفت: قوانین فعلی شرایط برخورد با بر هم زدگان مراسمان مجوز دار و رسمی را مشخص کرده است.
تابناک : روند بانک‌ها در حمایت از تولید ملی اصلاح شود
رئیس کمیسیون حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی معتقد است که بانک‌ها مشکلات جدی برای حمایت از تولید ایجاد می‌کنند که باید این روند اصلاح شود.
تابناک : وحدت رمز پیروزی است
نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با بیان اینکه سیاست‌های اقتصادی فعلی ما در راستای اهداف ترسیم شده برای تحریم و جنگ اقتصادی است تاکید کرد که انباشت نتایج سیاست‌های نادرست اقتصادی تعادل جامعه را برهم می‌زند.
تابناک : بدری: افزایش ۱۲۰ میلیونی خرید یک آسانسور برای ساختمان
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: دولت اگر به دنبال کاهش قیمت مسکن است، باید در گام نخست، مکانیزمی را برای ارائه نهاده و تجهیزات ساختمانی با قیمت پایین به سازندگان واقعی ایجاد کند.
تابناک : اطلس مکان‌یابی مدارس تدوین می‌شود/ پیش‌بینی ساخت مدرسه‌هایی با چشم‌انداز ۵۰ ساله
رییس سازمان نوسازی مدارس کشور از در حال تدوین بودن اطلس مکان‌یابی مدارس کشور با همکاری دانشگاه خواجه نصیر خبر داد.
تابناک : قیمت بازار مسکن در ماه‌های آینده قابل پیش بینی نیست
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: قیمت بازار مسکن در شرایط کنونی قابل پیش بینی نیست، اما قطعا افزایش ارزش پول ملی بر کاهش قیمت مسکن تأثیرگذار است.

 

پیشخوان روزنامه های ایران
پیشخوان روزنامه های ایران