جدیدترین اخبار مجلس
تابناک : یارانه مددجویان کمیته امداد به ۲۵۰ هزار تومان خواهد رسید؟
تابناک : ورود توییتری نمایندگان به مناقشه قره باغ
تابناک : کرونا بر بودجه ۹۹ سایه انداخت/ آیا نمایندگان از ترس کرونا با کلیات بودجه مخالفت کردند؟
مجلس قبل از آغاز جلسه علنی اقدامات وزارت بهداشت در کنترل شیوع کرونا را بررسی کرد که تنها خبر منتشر شده از این جلسه صحبت های اسدالله عباسی سخنگوی هیات رییسه مجلس است که توضیح داد طبق اعلام وزیر بهداشت ۴۷ نفر در کشور مبتلا به این ویروس شده و ۱۲ نفر جان خود را از دست داده‌اند. تعدادی دیگری از افراد بستری شده به آنفلوآنزا مبتلا هستند.
تابناک : فیلم حضور رهبر انقلاب پای صندوق رأی
تابناک : بهروز نعمتی در انتخابات مجلس شرکت کرد
بهروز نعمتی در حسینیه ارشاد حضور پیدا کرد و رای خود را به صندوق انداخت.
تابناک : تاکید فعالان سیاسی بر مشارکت حداکثری در انتخابات / مردم پای صندوق‌های رای می‌آیند
عده‌ای از سیاسیون، علت نبود تمایل برای رای دادن را عملکرد چند سال اخیر و فساد‌ها می‌دانند که در مقابل تاکید قاطبه فعالان سیاسی شرکت در انتخابات برای تغییر وضع موجود و گذار از فشار‌های خارجی است.
تابناک : تاکید فعالان سیاسی بر مشارکت حداکثری در انتخابات/ مردم پای صندوق های رای می آیند
عده ای از سیاسیون علت نبود تمایل برای رای دادن را عملکرد چند سال اخیر و فسادها می دانند که در مقابل تاکید قاطبه فعالان سیاسی شرکت در انتخابات برای تغییر وضع موجود و گذار از فشارهای خارجی است.
تابناک : همه برای حفظ ایران در انتخابات شرکت می‌کنیم
دو روز دیگر مردم نمایندگان خود در مجلس شورای اسلامی را انتخاب می‌کنند؛ انتخاباتی که برگزاری پرشور آن سهم بسزایی در خنثی کردن توطئه‌های دشمنان دارد.
تابناک : قهر با انتخابات مشکل‌زا خواهد بود
نماینده اصفهان با تاکید بر این که «قهر با انتخابات مشکل زاست»، گفت: مردم برای ناامید کردن دشمن در انتخابات شرکت و تنور انتخابات را گرم کنند.
تابناک : هر نیم ساعت یک بخش خبری از شبکه یک پخش می‌شود
یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی روز جمعه (دوم اسفند ماه) به طور همزمان در سراسر کشور برگزار می شود.
تابناک : مقصران سقوط هواپیمای تهران - یاسوج محاکمه شوند
سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس خواستار محاکمه مقصران سقوط هواپیمای تهران - یاسوج شد.
تابناک : مشارکت زیر ۵۰ درصد هم اشکالی در دموکراسی ایجاد نمی‌کند
سخنگوی شورای نگهبان با بیان اینکه تا کنون مشارکت زیر ۵۰ درصد در انتخابات نداشته‌ایم، گفت: مشارکت زیر ۵۰ درصد هم اشکالی در دموکراسی ایجاد نمی‌کند.
تابناک : در برخی کشورها رای ندادن مجازات دارد
عباسعلی کدخدایی در گفت‌وگوی ویژه خبری در پاسخ به سوالی درباره اخباری مبنی بر تایید صلاحیت تعدادی از نمایندگان ردصلاحیت‌شده گفت: ما در ظرف مقرر قانونی اعلام نظر کردیم. بحث بررسی صلاحیت‌ها بعد از ۲۲ بهمن تمام شده است و رسیدگی جدید فی‌البداهه نداریم.
تابناک : تقویت بودجه در گرو استقبال همه نهادها برای پرداخت مالیات
عضو هیأت رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: پرداخت مالیات باید به عنوان یک موضوع مقدس مورد استقبال همه نهادها و افراد قرار بگیرد تا بودجه کشور تقویت شود، مسلما تقویت بودجه به منزله تقویت جمهوری اسلامی ایران است.
تابناک : رشد شاخص بورس کاذب نیست
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس می گوید با عرضه سهام شرکت‌های جدید توسط دولت در بازار بورس، نقدینگی می‌تواند بدون ایجاد حباب در بورس باقی بماند.
تابناک : افزایش چشمگیر قیمت مصالح ساختمانی؛ دولت بازار را ساماندهی کند
عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: در چند ماه اخیر قیمت مصالح و تجهیزات ساختمانی افزایش چشمگیری داشته است، به طوری که قیمت مصالحی مانند آهن آلات و پروفیل ساختمانی بسیار بالا رفته است.
تابناک : استخدام همه معلمان حق التدریس ممکن نیست
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه استخدام همه معلمان حق التدریس ممکن نیست، گفت: نباید این انتظار و تصور غلط را در میان معلمان نسبت به مصوبه مجلس ایجاد کرد.
تابناک : تکرار دومینوی حضور کمرنگ زنان در لیست‌های انتخاباتی
سهم زنان در لیست‌های انتخاباتی، تکرار همان دومینوی حضور کمرنگ آنان در انتخابات ادوار گذشته مجلس شورای اسلامی است که رکوردار از آن مجلس دهم، با ۱۷ نماینده زن است.
تابناک : تکرار دومینوی حضور کمرنگ زنان در لیست های انتخاباتی
سهم زنان در لیست‌های انتخاباتی تکرار همان دومینوی حضور کمرنگ آنان در انتخابات ادوار گذشته مجلس شورای اسلامی است که رکوردار از آن مجلس دهم، با 17نماینده زن است.
تابناک : اصلاح طلبانی که از یک سوراخ دوبار گزیده می شوند!
با نگاهی به لیست‌های «ائتلاف برای ایران» و «سازندگی» به عنوان دو فهرست اصلی جریان اصلاحات برای انتخابات مجلس شورای اسلامی بیش از هر چیز همان مثل معروف «آدم عاقل از یک سوراخ دوبار گزیده نمی‌شود» در اذهان تداعی می شود.
تابناک : اما و اگرهای مالیات وکلا/ مجلس چه نقشی در شفاف سازی مالیات ها دارد؟
انتشار خبری درباره معافیت وکلا از پرداخت مالیات هر چند با تکذیب سریع مواجه شد اما تداعی کننده این سوال بود که آیا قوانین موجود بازدارندگی کافی برای جلوگیری از فرار مالیاتی این قشر از جامعه را دارد یا خیر؟
تابناک : قالیباف پاسخگوی سوالات مردم باشد، مجلس پیشکش
وهاب عزیزی، دبیرکل جهادگران ایران اسلامی روز پنجشنبه در نشست خبری در جمع خبرنگاران درباره مواضع این جبهه گفت: جبهه جریان جهادگران ایران اسلامی در آستانه انتخابات مجلس یازدهم طی یک فراخوان عمومی، ۴۵۰ نفر از کاندیداهای تهران به ستاد این جبهه رزومه ارائه دادند که در سه مرحله با انتخاب و نظر طرفداران خود و اعضای جهادگران مورد ارزیابی قرار گرفتند و لیست‌های ۱۲۴ نفری، ۹۰ نفری و ۲۶ نفری به ترتیب به اطلاع مردم رسید.
تابناک : پشت پرده لیست‌های انتخاباتی/ سیاسیون منافع جناحی را بر منافع ملی ترجیح می‌دهند؟
انتخابات مجلس شورای اسلامی همواره با انتشار لیست‌های دو جناح اصولگرایی و اصلاح‌طلبی همراه است و در هر دوره چگونگی چینش این فهرست‌های انتخاباتی و ائتلاف‌ها یا اختلاف‌ها نتیجه ترکیب نمایندگان را مشخص می کند اما به نظر می‌رسد در این دوره اولویت اهداف جناحی‌ جای توجه به منافع ملی را گرفته و کار را به‌جایی رسانده که در آغاز هرروز لیست تازه‌ای منتشر می‌شود.
تابناک : انجام وظیفه یا آخرین بهره تبلیغاتی؟
بیش از ۱۰ روز از آخرین جلسه علنی مجلس (سه‌شنبه ۸ بهمن) می‌گذرد. بررسی‌ها از دو هفته آخر جلسات علنی مجلس (۲۹ دی تا ۸ بهمن) نشان می‌دهد که نمایندگان با نزدیک‌تر شدن به انتخابات نطق‌های غیرانتقادی‌تر و غیرسیاسی‌تر داشته و در مواردی ارتباطی با وظایف نمایندگی مجلس ندارد.
تابناک : میرسلیم: برخی‌ فقط در ظاهر انقلابی بودند
تابناک : رابطه حذف اصلاح طلبان در انتخابات و فروپاشي برجام
ناظران می گویند حذف اصلاح طلبان تایید این پیش بینی است که تحریم های ترامپ تندروهای ایران را تضعیف نخواهد کرد بلکه سبب می شود تا نظام سیاسی ایران از توصیه اصلاح طلبان برای تعامل با غرب دورتر شود".
تابناک : از تأیید و رد صلاحیت‌های جدید تا نقل و انتقالات کاندیداها در همدان
تابناک : دولت بخشی از بدهی‌اش به تامین اجتماعی را تسویه کرد
تابناک : فراکسیون‌های تشریفاتی که کارکردی ندارند/ بازدهی ناچیز ۶۰ فراکسیون رنگارنگ در مجلس دهم
پایان عمر مجلس دهم، مجالی برای بررسی عملکرد نمایندگان در حوزه‌های مختلف است که فراکسیون‌ها از جمله آن است؛ فراکسیون‌هایی که در این دوره نوآورانه و متنوع بودند، اما تعدادی از آن‌ها حتی جلسات منظم و مستمری نداشته اند.
تابناک : FATF در استانه انتخابات، فشار تندی بر ایران وارد نکند
سوم آن که ایران به زودی انتخابات مجلس را برگزار خواهد کرد که انتظار می رود به نفع تندروها تمام شود. در صورت فشار اف ای تی اف بر ایران مجلس بعدی راه هرگونه شفافیت مالی ایران را مسدود خواهد کرد.
تابناک : پیروزی اخلاص بر اختلاس
* بهزاد شهبازی
تابناک : پیش بینی 200 شعبه اخذ رای در حوزه شهرستان زاهدان
تابناک : در صورت وجود موردی ابتلا به ویروس کرونا حتما اطلاع‌رسانی خواهد شد
تابناک : وعده های کاندیداها قابلیت اجرایی داشته باشد
تابناک : برنامه کاندیداهای مجلس مبتنی بر نیاز مردم باشد
یک عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر جایگاه و اهمیت داشتن برنامه‌ای جامع از سوی کاندیداهای انتخابات مجلس اظهار کرد که این برنامه‌ها باید مبتنی بر نیاز کشور و نیاز مردم باشد.
تابناک : مردم ایران تحول می‌خواهند
تابناک : مردان فاقد توانایی مالی ازدواج نکنند
سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، با بیان اینکه تعیین مهریه در قالب عندالاستطاعه باعث کاهش میزان آن می‌شود تاکید کرد که مردانی که از توانایی مالی لازم برای اداره زندگی برخوردار نیستند، ازدواج نکنند تا برای دستگاه قضایی بحران ایجاد نکنند.
تابناک : میرسلیم: خودمان بیشتر از ترامپ به انقلاب ضربه زدیم
تابناک : کلاهبرداری جدید به اسم انتخابات؛ اد کن و پول بگیر!
از چند ماه پیش برخی کانال‌های تلگرامی با راه‌اندازی شیوه تازه‌ی کلاهبرداری به کاربران وعده می‌دادند در ازای اضافه کردن اعضای جدید به کانال‌شان مبالغی پول دریافت می‌کنند؛ شیوه‌ای که این ‌بار در کانال‌های انتخاباتی حامیان برخی از داوطلبان انتخابات هم دیده می‌شود.
تابناک : چقدر قانون شفافیت تبلیغات انتخابات، بازدارنده است؟
کمتر از ده روز به آغاز تبلیغات انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی باقی مانده است، انتخاباتی که این بار با قانونی جدید برای مقابله با هزینه های میلیاردی تبلیغات داوطلبان برگزار می شود.
تابناک : اسامی کامل رد و تایید شده‌های مجلس/آخرین وضعیت احراز صلاحیت نمایندگان/ کدام یک از بهارستان نشین‌ها رد صلاحیت شدند؟
از ۲۴۷ نماینده فعلی مجلس شورای اسلامی، که برای کاندیداتوری در انتخابات دوره یازدهم ثبت نام کرده بودند، حدود نود نماینده با اعلام نظر نهایی هیات نظارت و مهر تایید شورای نگهبان، رد صلاحیت شدند.
تابناک : اسامی کامل رد و تایید شده‌های مجلس/آخرین وضعیت احراز صلاحیت نمایندگان/ کدام یک از بهارستان نشین ها رد صلاحیت شدند؟
از 247 نماینده فعلی مجلس شورای اسلامی که برای کاندیداتوری در انتخابات دوره یازدهم ثبت نام کرده بودند، حدود 90 نماینده با اعلام نظر نهایی هیات نظارت و مهر تایید شورای نگهبان، رد صلاحیت شدند.
تابناک : آخرین وضعیت احراز صلاحیت نمایندگان/ کدام یک از بهارستان نشین ها رد صلاحیت شدند؟ اسامی کامل رد و تایید شده‌های مجلس
از 247 نماینده فعلی مجلس شورای اسلامی که برای کاندیداتوری در انتخابات دوره یازدهم ثبت نام کرده بودند، حدود 90 نماینده با اعلام نظر نهایی هیات نظارت و مهر تایید شورای نگهبان، رد صلاحیت شدند.
تابناک : از انتخابات چه خبر؟
تابناک : تجدید میثاق اعضای دولت با آرمانهای امام و شهدا
رئیس جمهور و اعضای هیات دولت در آستانه سالگرد چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب، صبح امروز با حضور در مرقد مطهر بنیانگذار جمهوری اسلامی با آرمان های امام و شهداء تجدید بیعت کردند.
تابناک : مصونیت پارلمانی چه جایگاهی دارد؟
از ابتدای انقلاب تاکنون، تعدادی از نمایندگان مجلس در دوران مسئولیت خود بازداشت شده و یا تلاش‌هایی برای بازداشت آن‌ها صورت گرفته که آخرین نمونه آن، احضار پروانه سلحشوری نماینده تهران به دادسرا و آزادیش با قرار التزام است.
تابناک : فقط برای ردگم کردن به رهنمودهای رهبری عمل کرده‌اند
تابناک : رهبر انقلاب در حرم امام و گلزار شهدا
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در آستانه‌ی فرارسیدن دهه‌ی فجر انقلاب اسلامی صبح امروز (شنبه) در حرم مطهر حضرت امام خمینی رحمه‌الله و گلزار شهدای بهشت زهرای تهران حضور یافتند.
تابناک : شورای نگهبان بر اساس مطالب فضای مجازی تصمیم نمی‌گیرد
تابناک : انتخابات مجلس نخستین بانگ خداحافظی برای «روحانی»
تابناک : اشتباهی بزرگ در گام اول انقلاب
* حجت الاسلام محمدیان
تابناک : هیات نظارت بر رفتار نمایندگان و معضلی به نام ناکارآمدی
«هیات نظارت بر رفتار نمایندگان کار آمدی لازم ندارد» این موضوع را عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان مطرح کرده که این روزها با آماج انتقادات زیادی روبرو است؛ سوال این است آیا واقعا هیاتی که برای رسیدگی به امور مربوط به دوران نمایندگی نمایندگان تشکیل شده ، کارآمدی لازم را ندارد؟
تابناک : سایه انتخابات بر آخرین روز کاری مجلس قبل از آغاز رقابت‌ها
آخرین روز کاری مجلس همچون دو هفته گذشته، تحت تاثیر رقابت‌های انتخاباتی قرار داشت، تا جایی که برخی از نمایندگان سعی در مجاب کردن همکارانشان برای حضور در مقابل دوربینی را داشتند که خروجی آن فیلم تبلیغاتی آقای نماینده است!
تابناک : سایه انتخابات بر آخرین روز کاری مجلس قبل از آغاز رقابت ها
آخرین روز کاری مجلس همچون دو هفته گذشته تحت تاثیر رقابت های انتخاباتی قرارداشت، تا جایی که برخی از نمایندگان سعی در مجاب کردن همکارانشان برای حضور در مقابل دوربینی را داشتند که خروجی آن فیلم تبلیغاتی آقای نماینده است!
تابناک : تایید صلاحیت ۹۷ نماینده مجلس در هاله‌ای از ابهام/ بهارستان نشین‌ها اتهامات مالی را رد می‌کنند
طبق برنامه اعلام شده برای برگزاری انتخابات، ۱۱ بهمن زمان اظهار نظر قطعی و نهایی شورای نگهبان در خصوص صلاحیت کلیه داوطلبان و اعلام آن به وزارت کشور است، البته بعد از آن مجددا شورای نگهبان شکایات احتمالی داوطلبان را رسیدگی می‌کند تا اینکه در روز ۲۲ بهمن اسامی نهایی از طریق وزارت کشور اعلام شود.
تابناک : تائید صلاحیت 97 نماینده مجلس درهاله ای از ابهام/ بهارستان نشین ها اتهامات مالی را رد می کنند
طبق برنامه اعلام شده برای برگزاری انتخابات، 11 بهمن زمان اظهار نظر قطعی و نهایی شورای نگهبان در خصوص صلاحیت کلیه داوطلبان و اعلام آن به وزارت کشور است، البته بعد از آن مجددا شورای نگهبان شکایات احتمالی داوطلبان را رسیدگی می کند تا اینکه در روز 22 بهمن اسامی نهایی از طریق وزارت کشور اعلام شود.
تابناک : مردم سالاری این نیست که ما شب انتخابات به مردم رجوع کنیم/ سوخت در ایران ارزان نیست، پول ما بی‌ارزش است/ اگر واقعاً دولت در بودجه ریزی مشکل دارد، باید با مردم در میان گذارد
انتخابات مجلس یازدهم را در اسفند ۹۸ پیش روی داریم و با توجه به تحولاتی که در چهلمین سال انقلاب افتاده، این تحولات اقتضا می‌کند ما هم نگاه جدیدی به کشور، منافع ملی و منافع مردم داشته باشیم. به هر حال، فاصله‌ای که بین مردم و بخش‌های اجرایی و تقنینی است، بر کسی پوشیده نیست و انتظار این است در جایی که نقش مردم حیاتی است و از آن‌ها درخواست می‌شود نقش‌آفرینی کنند، این نقش‌آفرینی را با آگاهی لازم انجام دهند.
تابناک : مردم سالاری این نیست که ما شب انتخابات به مردم رجوع کنیم/ سوخت در ایران ارزان نیست، پول ما بی‌ارزش است/ اگر واقعاً دولت در بودجه ریزی مشکل دارد باید با مردم در میان گذارد
انتخابات مجلس یازدهم را در اسفند 98 پیش رو داریم و با توجه به تحولاتی که در چهلمین سال انقلاب افتاده و این تحولات اقتضا می‌کند ما هم نگاه جدیدی به کشور، منافع ملی و منافع مردم داشته باشیم. به هر حال فاصله‌ای که بین مردم و بخش‌های اجرایی و تقنینی است، بر کسی پوشیده نیست و انتظار این است که در جایی که نقش مردم حیاتی است و از آنها درخواست می‌شود نقش‌آفرینی کنند، این نقش‌آفرینی را با اطلاع و آگاهی لازم انجام دهند.
تابناک : طرح بانکداری اسلامی، صحنه زورآزمایی مجلس و دولت / آیا قوانین بانکی بعد از هفت سال اصلاح می‌شود؟
تصویب کلیات طرح بانکداری جمهوری اسلامی ایران یا همان طرح بانکداری اسلامی، بارقه‌ای از امید را برای اصلاح ساختار بانکی کشور به وجود آورد؛ طرحی که به اعتقاد برخی کارشناسان، با اجرایی شدن آن استقلال بانک مرکزی حفظ شده و فوایدی همچون حذف سود و جریمه مرکب به دنبال خواهد داشت.
تابناک : کسی رئیس مجلس می شود که کارنامه موفق‌تری از گذشته خود ارائه بدهد/ مجلس به محل تولید قانون تبدیل شده است
معمولاً گروهها لیست‌هائی تنظیم می کنند و بر حسب تشخیص خودشان افراد را می‌گذارند. این که در کدام لیست قرار بگیرم بستگی دارد به معیارهایی را که بر اساس عقلانیت، تعهد، انقلابی‌گری، تخصص و ولایت‌مداری مطرح نموده ام، اگر این ویژگی‌ها را بپسندند در لیستهای مرتبط با این معیارها خواهم بود ولی هیچ رابطه‌ تشکیلاتی و سیاسی با هیچ گروه سیاسی ندارم.
تابناک : کسی رئیس مجلس می شود که کارنامه موفق‌تری از گذشته خود ارائه بدهد/ مجلس به محل تولید قانون تبدیل شده است/ اگر مردم رای خود را با یک شام و نهار بفروشند نمی‌توانند از نماینده انتظار نظارت و رفاه داشته باشند
معمولاً گروهها لیست‌هائی تنظیم می کنند و بر حسب تشخیص خودشان افراد را می‌گذارند. این که در کدام لیست قرار بگیرم بستگی دارد به معیارهایی را که بر اساس عقلانیت، تعهد، انقلابی‌گری، تخصص و ولایت‌مداری مطرح نموده ام، اگر این ویژگی‌ها را بپسندند در لیستهای مرتبط با این معیارها خواهم بود ولی هیچ رابطه‌ تشکیلاتی و سیاسی با هیچ گروه سیاسی ندارم.
تابناک : صادقیان رئیس اداره اخبار مجلس شد
محمود صادقیان با حکم‌ معاون اجرایی مجلس به سمت ریاست اداره اخبار مجلس شورای اسلامی منصوب شد.
تابناک : «مدیریت بحران» نه، باید به فکر «بحران مدیریتی» کشور باشیم
تابناک : روزمرگی‌های مجلس و نمایندگان بی صلاحیتی که سردرگمند!
این روز‌ها بسیاری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، یا در حوزه‌های انتخابیه در حال آماده شدن برای رقابت در انتخابات مجلس هستند و یا در راهرو‌های شورای نگهبان استان و تهران به دنبال پیدا کردن راهکاری برای رفع رد صلاحیت خود می‌گردند.
تابناک : روزمرگی های مجلس و نمایندگان بی صلاحیتی که سردرگمند!
این روز‌ها بسیاری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، یا در حوزه‌های انتخابیه در حال آماده شدن برای رقابت در انتخابات مجلس هستند و یا در راهرو‌های شورای نگهبان استان و تهران به دنبال پیدا کردن راهکاری برای رفع رد صلاحیت خود می‌گردند.
تابناک : از برجام تا پرواز 752
علی اکبر محمودی
تابناک : افزایش حقوق ۱۵ درصد در لایحه بودجه غیرقانونی است/ شکایت به دیوان عدالت، تنها راهکار جلوگیری از این اقدام دولت است
دولت موظف است، هر سال در زمان ارائه بودجه سنواتی میزان افزایش حقوق کارمندان را نیز در لایحه بگنجاند، ولی همین موضوع معمولا یکی از چالشی‌ترین بحث‌های مربوط به لایحه می‌شود، امسال نیز دولت در لایحه بودجه میزان افزایش حقوق‌ها را اعمال کرده و طبق روال سال‌های گذشته، به یک چالش در بررسی بودجه تبدیل شده است.
تابناک : ایران اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی را تعلیق کند
تابناک : حضور سفیر انگلیس در تجمع تهران می تواند عمدی باشد/ هوشیار باشیم
یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید در موضوع حضور سفیر انگلیس در تجمع تعدادی از مردم برای همدردی با خانواده های مسافران هواپیمای اوکراینی با هوشیاری برخورد کرد، گفت:این اقدام می تواند عمدی و ابزاری برای بهانه گیری علیه ایران و و آغاز دور جدید تغییر روابط ایران با کشورهای اروپایی دید.
تابناک : تاثیر شفافیت بر مبارزه با فساد اقتصادی و توقف واسطه‌گری
*علیمحمد علیخان زاده
تابناک : وضعیت زاهدانِ سیل‌زده از زبان نماینده شهر
تابناک : سردار سلیمانی مانند نگینی درخشان در خاورمیانه می‌درخشد / آمریکا مجبور به ترک منطقه است
نخست‌وزیر سوریه در دیدار با اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور، از اعطای بالاترین نشان و مدال افتخار به مقام شهید سردار سلیمانی از سوی بشار اسد رئیس‌جمهوری سوریه خبر داد.
تابناک : سردار سلیمانی مانند نگینی درخشان در خاورمیانه می درخشد/آمریکا مجبور به ترک منطقه است
نخست‌وزیر سوریه در دیدار با اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوراز اعطای بالاترین نشان و مدال افتخار به مقام شهید سردار سلیمانی از سوی بشاراسد رییس‌جمهوری سوریه خبر داد.
تابناک : وزیر امور خارجه با سفیر انگلیس برخورد کند
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: آقای ظریف باید نسبت به اقدام خبیثانه سفیر انگلیس برخورد قهرآمیز داشته باشد.
تابناک : کمیسیون امنیت حضور سفیر انگلیس در اغتشاشات ایران را بررسی کند
تابناک : اعتبارات کنونی کفاف «همسان‌سازی» حقوق بازنشستگان را نمی‌دهد
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: با اعتبار که در نظر گرفته شده بعید است امسال هم همسان‌سازی حقوق بازنشستگان اجرایی شود.
تابناک : ادعای پرداخت سبد معیشتی به ۶۰ میلیون نفر ابهام دارد
نماینده مردم شازند در مجلس، گفت:ادعای دولت با توجه به منابع افزایش قیمت بنزین در خصوص پرداخت سبد معیشتی به ۶۰ میلیون نفر ابهام دارد و این منابع باید در قالب یارانه به همه مردم پرداخت شود.
تابناک : با تمام توان در راه نجات اقتصاد از وضعیت فعلی جهاد کنیم
تابناک : اعلام وصول سوالی درباره علت عدم پرداخت تسهیلات بانکی
تابناک : مشکل سوخت اختلالی در کشتیرانی ایجاد نمی‌کند
تابناک : انصراف نجفی و فتحی از طرح سوال از وزیر نفت
یک عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی از انصراف نجفی و فتحی از طرح سوالشان از وزیر نفت در جلسه علنی امروز خبر داد.
تابناک : ارائه لایحه شوراهای حل اختلاف به هیئت دولت
تابناک : مردم به توییت‌های ترامپ اعتنایی ندارند
نماینده مردم ایلام گفت: اینکه ترامپ بخواهد خود را دلسوز مردم ایران بداند خنده دار است، اگر ترامپ می‌خواست دلسوز مردم ایران باشد حرف‌های او با عملش در تضاد نبود؛ بنابراین معتقدم که اکثر جامعه ما به مطالب ترامپ اعتنایی ندارند.
تابناک : باید از ثروتمندان مالیات گرفت/ قطعا وضعیت دارنده بنز با پژو پارس متفاوت است/ صاحبان خانه های لاکچری هم مالیات دهند
یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر لزوم گرفتن مالیات از خانه ها و خودروهای لوکس و لاکچری گفت: فرار مالیاتی بیشتر متوجه ثروتمندان و نه طبقه فرودست جامعه است، لذا گرفتن مالیات از این طبقه جامعه در کسب درآمد موثر است.
تابناک : جزییات سقوط هواپیمای اوکراینی را شفاف توضیح دهید/ مردم از مسئولان عصبانی و ناراحت هستند / چرا هیچ مرجعی مسئولیت توقف پرواز‌ها را قبول نمی‌کند؟
یک عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه تاخیر در اعلام علت حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی، اتفاق جبران ناشدنی است، گفت: مردم بعد از این حادثه، از مسئولان عصبانی و ناراحت شده اند که نباید به آن نگاه امنیتی و ضدیت با نظام داشت. سعی نکنید همه چیز را با یک عذرخواهی و قبول مسئولیت تمام کنید.
تابناک : بد نیست یک بار شاهد استعفای مسوولان باشیم
تابناک : جزییات سقوط هواپیمای اوکراینی را شفاف توضیح دهید/ مردم از مسئولان عصبانی و ناراحت هستند/چرا هیچ مرجعی مسئولیت توقف پروازها را قبول نمی کند
یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه تاخیر در اعلام علت حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی اتفاق غیر قابل جبرانی است، گفت: مردم بعد از این حادثه از مسوولان عصبانی و ناراحت شده اند که نباید به آن نگاه امنیتی و ضدیت با نظام داشت.سعی نکنید همه چیز را با یک عذرخواهی و قبول مسولیت تمام کنید.
تابناک : فلاحت پیشه: شهادت سردار سلیمانی بدون خیانت رخ نمی داد/ عراق سرزمین کوفه است
یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه بدون خیانت شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی رخ نمی داد گفت که حتماً خیانتی شده ، عراق سرزمین کوفه است و این اتفاق بدون توطئه نبوده است.
تابناک : سلسله مراتب فرماندهی پدافند و مسئولان دروغگو علنی محاکمه شوند
یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی تاکید کرد، باید سلسله مراتب فرماندهی پدافند و مسئولان دروغگو در حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی، علنی محاکمه شوند.
تابناک : بررسی سقوط هواپیمای اوکراینی در کمیسیون عمران
تابناک : روزی را برای تشییع جان‌باختگان هواپیما تعیین کنید
تابناک : بررسی ابعاد خطا در سقوط هواپیمای اوکراینی در اولویت کار دستگاه‌ها قرار گیرد
رییس مجلس شورای اسلامی با صدور پیامی به بررسی ابعاد خطای انسانی در سقوط هواپیمای اوکراینی تاکید کرد و گفت که این موضوع باید در اولویت کار دستگاه های ذیربط قرار گیرد.
تابناک : با خاطیان سقوط هواپیمای اوکراینی برخورد شود
نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: در هر شغلی خطای انسانی محتمل است اما برخی خطاها بزرگ و نابخشودنی است.
تابناک : باید تمام مقصران در هر سطحی با برخورد قاطع مواجه شوند
تابناک : عدم اطلاع از شلیک موشک به هواپیما پنهان‌کاری است/ کار کاملا غیرحرفه‌ای از نظر نظامی انجام شد
یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که «مجلس باید فردا در جلسه علنی به بررسی جوانب حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی بپردازد»، گفت: این‌که آقایان می‌گویند از شلیک موشک به هواپیما اطلاع نداشتند دروغ بزرگی است، دروغ بزرگ دیگر را کسانی مطرح کردند که به دنبال لاپوشانی این موضوع با استفاده از رسانه‌ها بودند.
تابناک : سلسله مراتب فرماندهی پدافند و مسوولان دروغ گو به صورت علنی محاکمه شوند
یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که باید سلسله مراتب فرماندهی پدافند و مسوولان دروغ گو در حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی به صورت علنی محاکمه شوند.
تابناک : واکنش عضو مجمع تشخیص به حادثه هواپیمای اوکراینی
تابناک : آمریکا راهی جز خروج از عراق ندارد/دیگر پایگاه های آمریکا در منطقه امنیت ندارد
سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که آمریکا راهی جز خروج از منطقه به خصوص بعد از انجام اقدام تروریستی در به شهادت رساندن سپهبد حاج قاسم سلیمانی ندارد.
تابناک : ایران خواستار جنگ نیست / آمریکا دیگر جرات حضور در منطقه را ندارد
همان طور که ایران از بعد از پیروزی انقلاب در مقابل همه توطئه‌ها با صبر و بردباری رفتار کرد امروز هم اصلا در مسیر جنگ وارد نمی‌شود، چون اساسا ما خواستار جنگ نیستیم و آن را مفید نمی‌دانیم. ما نمی‌خواهیم مردم آمریکا خسارت ببینند بلکه می‌خواهیم با خوی استکباری حاکمیت آمریکا و صهیونیست‌ها و همه کسانی که در این مسیر قدم بر می‌دارند مبارزه کنیم.
تابناک : ایران خواستار جنگ نیست/آمریکا دیگر جرات حضور در منطقه را ندارد
همان طور که ایران از بعد از پیروزی انقلاب در مقابل همه توطئه ها با صبر و بردباری رفتار کرد امرو هم اصلا در مسیر جنگ وارد نمی شود چون اساسا ما خواستار جنگ نیستیم و آن را مفید نمی دانیم .ما نمی خواهیم مردم آمریکا خسارت ببینند بلکه می خواهیم با خوی استکباری حاکمیت آمریکا و صهیونیست ها و همه کسانی که در این مسیر قدم بر می دارند مبارزه کنیم.
پیشخوان روزنامه های ایران
پیشخوان روزنامه های ایران